To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #71,664 - 7/21/23 1:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,427 |
| User: | Test |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Tesz |
| Test #71,662 - 7/21/23 12:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 730 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | StarFive VisionFive 2 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #71,655 - 7/21/23 7:15 am | |
|---|---|
| Score: | 870 |
| User: | fearlipe |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston SD card 32GB direct on pi4 |
| Test #71,654 - 7/21/23 6:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,355 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | 32GB Samsung Evo+ on Pi4 4GB |
| Test #71,653 - 7/21/23 6:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,150 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SB16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | 16GB Sandisk Ultra on Pi4 4GB |
| Test #71,652 - 7/21/23 6:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,738 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk 32GB SD on Pi 4 |
| Test #71,646 - 7/21/23 2:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,297 |
| User: | flo |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Card directly in Pi 3 |
| Test #71,640 - 7/20/23 6:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,528 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung - Model: GE4S5 |
| Test #71,638 - 7/20/23 5:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 595 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | RasPi Zero W with included Samsung EVO 64gb UHS-Class 3 microSD card |
| Test #71,625 - 7/20/23 12:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 884 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | StarFive VisionFive 2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Old SD on Starfive VisionFive 2 |
| Test #71,618 - 7/20/23 4:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,497 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #71,617 - 7/20/23 3:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,210 |
| User: | Krtek |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Apacer AS350X 1TB on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #71,614 - 7/19/23 10:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 761 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | C10 |
| Test #71,613 - 7/19/23 5:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,778 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SE32G on Pi 4 |
| Test #71,608 - 7/19/23 3:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,305 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | dsdfds |
| Test #71,589 - 7/19/23 1:48 am | |
|---|---|
| Score: | 718 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD on Pi5Plus |
| Test #71,585 - 7/18/23 8:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,589 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #71,571 - 7/18/23 9:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,147 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SH64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Class: A1 Class 10 V30 U3 |
| Test #71,565 - 7/18/23 6:19 am | |
|---|---|
| Score: | 2,810 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Class: A2 Class 10 V30 U3 |
| Test #71,538 - 7/16/23 4:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,575 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Ultra 32 GB on Pi3B with 100MHz SD Card overclock |