To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #71,537 - 7/16/23 4:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,217 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 64GB on a Pi3B with 100MHz SD Card Overclock |
| Test #71,536 - 7/16/23 4:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,132 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro A2 on Pi 3B+ |
| Test #71,528 - 7/16/23 8:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,360 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | pi |
| Test #71,526 - 7/16/23 6:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,040 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | test |
| Test #71,522 - 7/16/23 1:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,312 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #71,501 - 7/14/23 7:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,224 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #71,484 - 7/13/23 11:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,430 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme A1 128GB |
| Test #71,483 - 7/13/23 8:18 am | |
|---|---|
| Score: | 429 |
| User: | Alberto |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 1.3 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Toshiba 32Gb sa32g on Pi Zero |
| Test #71,475 - 7/13/23 4:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,627 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #71,470 - 7/12/23 10:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,249 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 128GB on Pi 4 internal slot |
| Test #71,468 - 7/12/23 9:38 am | |
|---|---|
| Score: | 719 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | StarFive VisionFive 2 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SANDisk 64GB MicroSD |
| Test #71,462 - 7/12/23 4:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,201 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | boot |
| Test #71,460 - 7/12/23 1:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,005 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #71,458 - 7/11/23 9:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,167 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Libre Computers Le Potato |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk |
| Test #71,446 - 7/11/23 6:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,331 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | A2 |
| Test #71,443 - 7/10/23 9:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,276 |
| User: | Kashall |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Inland Professional 256GBM SSD on Pi 4 using PiShop SATA to USB adapter |
| Test #71,439 - 7/10/23 2:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,350 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Rasbpberry 4 8TB QVO |
| Test #71,435 - 7/10/23 5:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,531 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | rasp pi 4 ssd card |
| Test #71,428 - 7/10/23 12:48 am | |
|---|---|
| Score: | 2,154 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | microSD |
| Test #71,424 - 7/9/23 5:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,568 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | youknowit |