To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #71,301 - 7/2/23 1:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,466 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Micro SD card speed test |
| Test #71,299 - 7/2/23 7:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,435 |
| User: | aboulfad |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung Evo+ 128Gb rpi4B overclocked |
| Test #71,298 - 7/2/23 6:48 am | |
|---|---|
| Score: | 972 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Samsung 16Gb MicroSD A1 Class 10 |
| Test #71,296 - 7/2/23 6:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,113 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | pi_mne |
| Test #71,284 - 7/1/23 8:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,300 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | test |
| Test #71,282 - 7/1/23 5:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,499 |
| User: | Meganium97 |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung EVO+ on Pi 4 8GB overclocked to 2GHz |
| Test #71,262 - 7/1/23 5:37 am | |
|---|---|
| Score: | 609 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SU08G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Vinod - 1tb new ssd, old kingston hdd |
| Test #71,254 - 7/1/23 1:13 am | |
|---|---|
| Score: | 620 |
| User: | leewc |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Radxa ROCK 5B |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Transcend MicroSD on Rock 5b |
| Test #71,251 - 6/30/23 9:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,050 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | RPI-2B_MicroSD |
| Test #71,239 - 6/30/23 1:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 793 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung MicriSD 32Gb |
| Test #71,230 - 6/30/23 5:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,520 |
| User: | kanan |
| Brand: | Toshiba SD (SA64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Toshiba SA64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | thoshiba_sd_rasp_os_64 |
| Test #71,216 - 6/28/23 9:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 480 |
| User: | bar |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Libre Computers Le Potato |
| Device: | Netac SD |
| Class: | C10 |
| Note: | Default SD |
| Test #71,214 - 6/28/23 7:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,857 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #71,210 - 6/28/23 12:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,592 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi 4 |
| Test #71,201 - 6/27/23 7:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 883 |
| User: | zimbu |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 64GB A1 on Pi Zero W |
| Test #71,200 - 6/27/23 7:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 417 |
| User: | zimbu |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Silicon Power 64GB 3D NAND on Pi Zero W |
| Test #71,199 - 6/27/23 6:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 789 |
| User: | zimbu |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Silicon Power 3D NAND 32GB on Pi Zero W |
| Test #71,195 - 6/27/23 6:19 am | |
|---|---|
| Score: | 454 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Note: | SanDISK SDHC |
| Test #71,193 - 6/27/23 6:03 am | |
|---|---|
| Score: | 426 |
| User: | Miranda |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Test #71,192 - 6/27/23 4:55 am | |
|---|---|
| Score: | 939 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SDCard |