To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #71,172 - 6/25/23 10:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,202 |
| User: | ki |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | gg |
| Test #71,171 - 6/25/23 9:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 290 |
| User: | gg |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | C4 |
| Note: | gg |
| Test #71,170 - 6/25/23 7:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 567 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA64G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #71,160 - 6/25/23 1:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,068 |
| User: | qirks_on |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #71,140 - 6/23/23 11:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,253 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba SA64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Toshiba SD 64GB on Pi 4 |
| Test #71,139 - 6/23/23 11:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 711 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (ADLCD) |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | SanDisk ADLCD |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | lshwSamsung 32GB Micro SD Card on Pi Zero W |
| Test #71,132 - 6/23/23 2:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 931 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | meh |
| Test #71,131 - 6/23/23 2:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,289 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | meh |
| Test #71,128 - 6/23/23 10:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,227 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #71,123 - 6/23/23 6:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,662 |
| User: | classickev |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | on: Traditional micro sd card setup for right now wMicro SDXC A2, U3 card with 64 GB. |
| Test #71,119 - 6/22/23 9:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,059 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung 32GB SD on Pi 4 |
| Test #71,095 - 6/21/23 11:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,361 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Test #71,093 - 6/21/23 10:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 973 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO+ 128GB SDXC on Pi4 1.4 |
| Test #71,085 - 6/21/23 1:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,316 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #71,074 - 6/21/23 4:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,655 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #71,072 - 6/20/23 5:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 820 |
| User: | sd |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | 32 Gigs Sd Card Speed |
| Test #71,065 - 6/20/23 12:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,409 |
| User: | JamesJoy |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD128 on Orange Pi 5 |
| Test #71,048 - 6/19/23 7:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,510 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FF8S5) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung FF8S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #71,044 - 6/19/23 5:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,385 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingstone 128GB |
| Test #71,042 - 6/19/23 1:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,264 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sdcard |