To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #69,975 - 5/6/23 8:59 am | |
|---|---|
| Score: | 2,261 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Libre Computers Le Potato |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Libre Le Potato Ubuntu 22.04 microsd |
| Test #69,972 - 5/6/23 8:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,260 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | ASUS Tinker Board S |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #69,971 - 5/6/23 7:45 am | |
|---|---|
| Score: | 862 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD16G) |
| Board: | Orange Pi Zero |
| Device: | Lexar SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston CANVAS Select MicroSD 16gb A1 |
| Test #69,957 - 5/6/23 3:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,512 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | OPi5 |
| Test #69,954 - 5/5/23 8:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,267 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | microSD |
| Test #69,947 - 5/5/23 1:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,337 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SD Card |
| Test #69,944 - 5/5/23 12:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,537 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | null |
| Test #69,943 - 5/5/23 12:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,316 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sd Card Without Serial Extention |
| Test #69,932 - 5/4/23 9:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,091 |
| User: | saltyoldgeek |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Libre Computers Le Potato |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro 64GB A2 U3 on Le Potato |
| Test #69,919 - 5/4/23 11:00 am | |
|---|---|
| Score: | 820 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | StarFive VisionFive 2 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SD card on visionfive2 riscv board |
| Test #69,917 - 5/4/23 10:20 am | |
|---|---|
| Score: | 264 |
| User: | saltyoldgeek |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Libre Computers Le Potato |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C4 |
| Note: | Generic Kana Kit 8GB MicroSD card on Libre Computer Le Potato |
| Test #69,915 - 5/4/23 8:11 am | |
|---|---|
| Score: | 931 |
| User: | philusitsolutions |
| Brand: | Netac SD (ASTC) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Netac ASTC |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | Bliksem Memory Card 64 |
| Test #69,912 - 5/4/23 4:02 am | |
|---|---|
| Score: | 872 |
| User: | Nybble |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD16G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Biltema 16 Gb SDHC |
| Test #69,909 - 5/4/23 3:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,243 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Carte Mmoire microSDXC SanDisk Extreme PRO 128 Go |
| Test #69,908 - 5/4/23 2:57 am | |
|---|---|
| Score: | 781 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD16G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | microSD |
| Test #69,901 - 5/4/23 2:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,148 |
| User: | Nik |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 16GB SD Card on PI4, Sandisk |
| Test #69,896 - 5/3/23 12:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,398 |
| User: | Egietje |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung EVO Plus micro SD on a Pi 4 using the sd card slot |
| Test #69,892 - 5/3/23 5:05 am | |
|---|---|
| Score: | 617 |
| User: | AR |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Netac SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | PI4_FIRST_RUN |
| Test #69,891 - 5/3/23 3:20 am | |
|---|---|
| Score: | 931 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Lexar SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston Canvas select plus 64g on RPi4B |
| Test #69,888 - 5/3/23 1:29 am | |
|---|---|
| Score: | 747 |
| User: | FrankMann |
| Brand: | Sony SD OEM (NCard) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Sony NCard |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Raspberry Pi 4 mit SD-Karte von 2015 |