To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #69,348 - 4/14/23 11:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,086 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 32GB |
| Test #69,347 - 4/14/23 11:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,026 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA64G) |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4C+ |
| Device: | Toshiba SA64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kioxa |
| Test #69,344 - 4/14/23 6:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,892 |
| User: | mafiman |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Amazon Basics - MicroSDXC, 256 GB, A2, U3, on Pi 4 direct SD card |
| Test #69,342 - 4/14/23 3:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,199 |
| User: | Onion |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #69,327 - 4/14/23 4:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,331 |
| User: | tigattack |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme A1 32GB on Pi 4 |
| Test #69,309 - 4/13/23 10:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,064 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (CBADS) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | MicroCenter CBADS |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk SD Ultra on Orange Pi 5 |
| Test #69,308 - 4/13/23 8:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,002 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB128) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB128 |
| Class: | C10 |
| Note: | p3test |
| Test #69,307 - 4/13/23 8:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,777 |
| User: | neonteepee |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Orange Pi 5 - Sandisk 32GB SD Card Basic test |
| Test #69,298 - 4/13/23 3:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 532 |
| User: | 64GB microsd raspberry pi 3 1GB of RAM |
| Brand: | Toshiba SD (SA64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA64G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | 64GB microsd raspberry pi 3 1GB of RAM |
| Test #69,297 - 4/13/23 2:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 496 |
| User: | Kuntakinte |
| Brand: | SanDisk SDHC (SS16G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SS16G |
| Class: | C4 |
| Note: | orange-pi5-jammy_22.10 |
| Test #69,292 - 4/13/23 1:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 398 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Libre Computers Le Potato |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Le Potato w/ bad sd card |
| Test #69,285 - 4/12/23 5:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 851 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | pi test |
| Test #69,282 - 4/12/23 3:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,184 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Sata drives on USB3 Adapter Cage |
| Test #69,275 - 4/12/23 2:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,708 |
| User: | Plum |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #69,274 - 4/12/23 2:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 696 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Note: | Sandisk Ultra 16GB |
| Test #69,269 - 4/12/23 11:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,279 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Crucial BX500 on Pi4 4gb using Orico SATA to USB 3.0 adapter |
| Test #69,262 - 4/12/23 9:39 am | |
|---|---|
| Score: | 949 |
| User: | Vantarc |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | WD Red 1 TB NAS SSD on Pi 4 using UNITEK USB 3.0 to SATA Converter Adapter |
| Test #69,259 - 4/12/23 8:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,159 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport Ultra |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | WDC MyPassport260D |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD My Passport 260D on OPI5 using usbc to usbc |
| Test #69,250 - 4/11/23 2:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 822 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD256) |
| Board: | StarFive VisionFive 2 |
| Device: | SanDisk SD256 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | micro sd on visionfive2 |
| Test #69,244 - 4/11/23 12:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,611 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |