To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #67,734 - 3/1/23 1:25 am | |
|---|---|
| Score: | 797 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Netac SD16G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | 32GB |
| Test #67,733 - 3/1/23 12:13 am | |
|---|---|
| Score: | 996 |
| User: | fk3 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 128GB |
| Test #67,729 - 2/28/23 11:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 751 |
| User: | fk1 |
| Brand: | AData SD Premier A1 |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | AData SD |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | AD 32GB SD |
| Test #67,725 - 2/28/23 8:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 648 |
| User: | BrianFanClub |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SMI) |
| Board: | Orange Pi 4 LTS |
| Device: | MicroCenter SMI |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | brian |
| Test #67,724 - 2/28/23 7:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 927 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3A+ 1.0 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | MicroCenter v30 A2 SDXC |
| Test #67,723 - 2/28/23 6:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,155 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | FriendlyElec NanoPi NEO3 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #67,718 - 2/28/23 3:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,488 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #67,717 - 2/28/23 2:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,399 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #67,711 - 2/28/23 12:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,129 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #67,702 - 2/27/23 10:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 871 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | MicroCenter SD64G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | MicroCenter 64GB v10 SDXC |
| Test #67,696 - 2/27/23 7:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 539 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | MicroCenter v10 sdxc |
| Test #67,695 - 2/27/23 6:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,672 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Libre Computers Le Potato |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Micro Center 32GB Class 10 Micro SDHC Flash Memory Card |
| Test #67,694 - 2/27/23 4:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,253 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | micro SD on a pie 4 |
| Test #67,691 - 2/27/23 2:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,345 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | unknown |
| Test #67,685 - 2/27/23 11:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,182 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #67,672 - 2/27/23 8:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,004 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | BIGTREETECH CB1 |
| Device: | Netac SDU1 |
| Class: | A1 C6 V6 |
| Note: | Kingston |
| Test #67,671 - 2/27/23 8:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,497 |
| User: | azabache |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Orange Pi 5 - Sandisk extreme pro sd card |
| Test #67,665 - 2/27/23 1:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,578 |
| User: | mister |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | pi4 sandisk pro 32gb |
| Test #67,660 - 2/26/23 5:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,352 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | test |
| Test #67,656 - 2/26/23 2:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 921 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | StarFive VisionFive 2 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |