To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #66,385 - 1/22/23 1:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,671 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (EZSD2) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | MicroCenter EZSD2 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung model: PM991 NVMe 128GB |
| Test #66,369 - 1/22/23 6:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,308 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | usb flash |
| Test #66,362 - 1/22/23 5:18 am | |
|---|---|
| Score: | 294 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi B 1.2 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | sd |
| Test #66,353 - 1/22/23 1:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,234 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #66,352 - 1/22/23 1:45 am | |
|---|---|
| Score: | 303 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi B 1.2 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | sd-card |
| Test #66,349 - 1/21/23 10:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 933 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO Select on Pi 3b+ |
| Test #66,332 - 1/21/23 9:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,586 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #66,327 - 1/21/23 7:49 am | |
|---|---|
| Score: | 878 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | sd-karte und ssd |
| Test #66,325 - 1/21/23 6:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,642 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Panasonic SD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Panasonic SD64G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung PM991 NVMe 256GB 2242 |
| Test #66,324 - 1/21/23 6:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,981 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | With overclock |
| Test #66,321 - 1/21/23 5:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,780 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | k |
| Test #66,316 - 1/21/23 4:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,558 |
| User: | chuqli |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | low end Exceria SD card. Opi5 debian |
| Test #66,300 - 1/20/23 8:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,252 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung 128GB A2 V30 on Pi4 8GB Model |
| Test #66,290 - 1/20/23 1:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,162 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #66,263 - 1/19/23 6:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,618 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | k |
| Test #66,248 - 1/19/23 9:32 am | |
|---|---|
| Score: | 995 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (ABLCD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk ABLCD |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Raspberry Pi4 sdcard |
| Test #66,241 - 1/19/23 6:32 am | |
|---|---|
| Score: | 777 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Orange Pi Zero 2 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #66,237 - 1/19/23 4:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,258 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC256 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk ultra 256GB |
| Test #66,234 - 1/19/23 4:01 am | |
|---|---|
| Score: | 672 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC256) |
| Board: | Raspberry Pi B+ 1.2 |
| Device: | SanDisk SC256 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | [Aalte sd |
| Test #66,222 - 1/18/23 7:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 980 |
| User: | Sartorius-Pi4-2G-MicroSD |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SB16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Sartorius-Pi4-2G-MicroSD |