To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #62,912 - 9/21/22 10:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,100 |
| User: | fm348s |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | JK-BMS-Monitpror |
| Test #62,908 - 9/21/22 8:14 am | |
|---|---|
| Score: | 394 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | C10 |
| Note: | Transcend premium 8GB U1 on Pi3 B+ |
| Test #62,901 - 9/21/22 4:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,202 |
| User: | helio |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingstone SD |
| Test #62,896 - 9/20/22 4:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,238 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #62,890 - 9/20/22 2:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #62,889 - 9/20/22 2:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,237 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #62,881 - 9/20/22 10:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,000 |
| User: | Shadow128 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 64GB SDCard on Pi 4 |
| Test #62,878 - 9/20/22 8:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,268 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #62,876 - 9/20/22 5:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,254 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk 32G Black on RPi4B |
| Test #62,875 - 9/20/22 5:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,167 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Sandisk 32G on RPi4 |
| Test #62,874 - 9/20/22 5:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,488 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung FD4Q5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Evo Pro 128GB on RPi4B |
| Test #62,856 - 9/19/22 1:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,317 |
| User: | Smoovy |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sandisk 16G |
| Test #62,853 - 9/19/22 8:48 am | |
|---|---|
| Score: | 442 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD08G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | PNY SD08G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #62,852 - 9/19/22 7:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,387 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #62,849 - 9/19/22 4:49 am | |
|---|---|
| Score: | 975 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk |
| Test #62,843 - 9/19/22 1:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,250 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD (SDU3) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SDU3 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #62,836 - 9/18/22 7:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,518 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #62,833 - 9/18/22 6:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 735 |
| User: | quit |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Netac SD16G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Test #62,831 - 9/18/22 4:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,136 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | samsung 500gb & teamwork1gb on pi 4 2gb |
| Test #62,828 - 9/18/22 2:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,675 |
| User: | rookie701010 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SE32G |