To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #61,940 - 8/14/22 4:30 am | |
|---|---|
| Score: | 757 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Note: | Sandisk Ultra Microsd 16GB SL16 |
| Test #61,939 - 8/14/22 4:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,303 |
| User: | susadmin |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Ultra on Pi 4B using Via Labs |
| Test #61,937 - 8/14/22 3:26 am | |
|---|---|
| Score: | 583 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Toshiba SA64G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | szar |
| Test #61,930 - 8/13/22 10:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,184 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | ASandisk Extreme PRo 128GB |
| Test #61,929 - 8/13/22 10:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,077 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | [ASandisk Extreme PRo 128GB |
| Test #61,910 - 8/13/22 5:11 am | |
|---|---|
| Score: | 960 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | dghlsjhlgf |
| Test #61,883 - 8/11/22 3:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,406 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi 4 using SD card |
| Test #61,875 - 8/11/22 1:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,081 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #61,872 - 8/11/22 10:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,065 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C6 |
| Test #61,868 - 8/11/22 6:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,394 |
| User: | sotoss |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung Evo Plus 64gb on Pi4 8gb 2147ghz |
| Test #61,866 - 8/11/22 4:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,277 |
| User: | Zloy |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | bla |
| Test #61,857 - 8/10/22 3:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,233 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #61,846 - 8/10/22 11:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,173 |
| User: | sotoss |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | samsung evo plus microSDcard on pi4-stock |
| Test #61,842 - 8/10/22 9:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,343 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SAN 32GB |
| Test #61,839 - 8/10/22 5:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,335 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi4b-1 San Disk Extreme 64GB |
| Test #61,838 - 8/10/22 5:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,212 |
| User: | webgate |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32GB microSD on Pi4 |
| Test #61,835 - 8/10/22 2:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,228 |
| User: | Marc |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #61,830 - 8/10/22 2:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,493 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #61,825 - 8/10/22 1:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,434 |
| User: | Shadowxphire |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 4TB SSD as NAS using OpenMediaVault 6 on Raspberry Pi 4b with 4,2 Amp Power Supply and Ugreen SSD Case from Amazon connected via USB 3.1, no additional Power supplied to SSD Case |
| Test #61,822 - 8/10/22 1:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,068 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |