To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #46,384 - 6/5/21 5:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,105 |
| User: | Me |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #46,382 - 6/5/21 4:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,092 |
| User: | bobo |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | pi/400 new chip |
| Test #46,380 - 6/5/21 2:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,370 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SD Card |
| Test #46,378 - 6/5/21 1:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 736 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Transcend |
| Test #46,375 - 6/5/21 12:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,516 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #46,374 - 6/5/21 11:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,340 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #46,370 - 6/5/21 7:41 am | |
|---|---|
| Score: | 910 |
| User: | AztecPyramid |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | kingston Canvas Select 32GB Pi4 1G |
| Test #46,362 - 6/4/21 9:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,223 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Panasonic SD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Panasonic Y032V |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #46,359 - 6/4/21 7:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,381 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SD128 |
| Test #46,358 - 6/4/21 7:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,167 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #46,348 - 6/4/21 5:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,340 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung SD 128GB |
| Test #46,346 - 6/4/21 2:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,327 |
| User: | George |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 64GB on Raspberry Pi 4B 8GB |
| Test #46,345 - 6/4/21 1:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,198 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk A1 on Pi4 Base |
| Test #46,344 - 6/4/21 1:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,502 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SD |
| Test #46,338 - 6/4/21 10:16 am | |
|---|---|
| Score: | 491 |
| User: | pl4za |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Pi 4 + class 10 microsd |
| Test #46,336 - 6/4/21 2:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,329 |
| User: | AztecPyramid |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo Endurance Pro 32G MicroSD Pi 4 8G |
| Test #46,334 - 6/4/21 2:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,079 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #46,323 - 6/3/21 5:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,225 |
| User: | UHC |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Sandisk ultra class 10 sdhc |
| Test #46,316 - 6/3/21 12:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,241 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #46,311 - 6/3/21 9:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,573 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |