To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #44,436 - 4/26/21 10:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 380 |
| User: | Mos |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SU16G |
| Class: | C4 |
| Test #44,431 - 4/26/21 8:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 734 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | asd |
| Test #44,430 - 4/26/21 8:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,255 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #44,425 - 4/26/21 6:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,044 |
| User: | jobenvil |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Transcend 16GB A1 SD Card on Pi 3B |
| Test #44,418 - 4/26/21 2:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,338 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Pi0 |
| Test #44,412 - 4/26/21 10:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,386 |
| User: | Bench2 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SSD |
| Test #44,411 - 4/26/21 9:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,374 |
| User: | Bench1 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SDcard |
| Test #44,406 - 4/26/21 2:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,739 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #44,399 - 4/25/21 7:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,221 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme A2 SD Card on Pi 4 |
| Test #44,395 - 4/25/21 6:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 465 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #44,390 - 4/25/21 3:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,418 |
| User: | thelevti |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #44,377 - 4/25/21 10:14 am | |
|---|---|
| Score: | 578 |
| User: | k0nfuse |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD 16GB |
| Test #44,371 - 4/25/21 7:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,220 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk SD Extreme |
| Test #44,369 - 4/25/21 6:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,312 |
| User: | darmok |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk 32 Extreme 32GB on Pi 4 Internal SD Drive |
| Test #44,368 - 4/25/21 3:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,098 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | No |
| Test #44,364 - 4/24/21 10:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,454 |
| User: | Arki @ au |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | none |
| Test #44,341 - 4/24/21 2:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,098 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #44,340 - 4/24/21 1:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,449 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #44,339 - 4/24/21 12:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 555 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (N/A) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Kingston N/A |
| Class: | C6 |
| Note: | SD |
| Test #44,325 - 4/24/21 9:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,555 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |