To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #44,314 - 4/24/21 4:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,563 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #44,303 - 4/23/21 9:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,138 |
| User: | thelevti |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SD 16G |
| Test #44,300 - 4/23/21 7:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 713 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | tto |
| Test #44,298 - 4/23/21 4:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | Michele D. |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk 128gb A2+ RaspBerry Pi 4 OS 64 bit beta |
| Test #44,296 - 4/23/21 3:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,024 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk 16gb |
| Test #44,294 - 4/23/21 2:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,354 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #44,293 - 4/23/21 2:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,324 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #44,289 - 4/23/21 12:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,405 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | serveur Minecraft |
| Test #44,275 - 4/23/21 9:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,245 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 870qvo |
| Test #44,272 - 4/23/21 8:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,124 |
| User: | intenso |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | intenso on usb-3 |
| Test #44,271 - 4/23/21 8:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,176 |
| User: | Rilyntar |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk ultra |
| Test #44,259 - 4/23/21 2:05 am | |
|---|---|
| Score: | 692 |
| User: | Frank(o) |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Netac SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | 32GB Povee UHS-1 SC Card slot |
| Test #44,258 - 4/23/21 1:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,354 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Silicon Power SP Elite 64 |
| Test #44,257 - 4/23/21 1:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,337 |
| User: | Frank(o) |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 128GB SD Card in Pi4 SD card slot |
| Test #44,250 - 4/22/21 9:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,306 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC400) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC400 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #44,243 - 4/22/21 6:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,790 |
| User: | gforment |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QL) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QL |
| Class: | C10 U1 |
| Test #44,239 - 4/22/21 4:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,331 |
| User: | michaelw |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | KingstonAS400 120GB Rpi4 |
| Test #44,234 - 4/22/21 1:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 325 |
| User: | thelevti |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #44,233 - 4/22/21 1:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 544 |
| User: | MaxIkar |
| Brand: | Toshiba SD (SA08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba SA08G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Kingston |
| Test #44,229 - 4/22/21 11:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,445 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | una64_32 |