To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #42,630 - 3/23/21 11:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 912 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (ACLCD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk ACLCD |
| Class: | A1 C10 |
| Test #42,618 - 3/23/21 9:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 759 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung GC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SAMSUNG EVO Select 64GB microSDXC UHS-I U1 100MB/s |
| Test #42,616 - 3/23/21 9:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 522 |
| User: | Cotyalvi |
| Brand: | AData SD Premier |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | AData SD |
| Class: | C4 |
| Note: | Sandisk SD Extreme 64 on Pi 4 32 bits |
| Test #42,608 - 3/23/21 7:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 819 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | MicroSD card |
| Test #42,606 - 3/23/21 7:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,198 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #42,598 - 3/23/21 5:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,320 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk 64 ultra |
| Test #42,595 - 3/23/21 5:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,563 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme microSDHC 32GB A1 C10 V30 UHS-I U3 in Pi 4 with 4GB |
| Test #42,593 - 3/23/21 5:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,008 |
| User: | Casper |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 128gb extreme micro sd on pi4b |
| Test #42,588 - 3/23/21 3:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,353 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EFAQK) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EFAQK |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Sangund 1Tb |
| Test #42,586 - 3/23/21 2:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 380 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA08G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA08G |
| Class: | C4 |
| Note: | SOmething Something |
| Test #42,585 - 3/23/21 2:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 922 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #42,582 - 3/23/21 12:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,219 |
| User: | AndyCMK |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | some samsung sd card on raspberry pi 4, 4gb ram, 32gb storage |
| Test #42,558 - 3/22/21 11:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,172 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #42,552 - 3/22/21 9:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,247 |
| User: | Ziolek |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung SD Card |
| Test #42,534 - 3/22/21 6:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,222 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SD |
| Test #42,531 - 3/22/21 3:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 515 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (NCard) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Lexar NCard |
| Class: | C6 |
| Note: | Generic SD |
| Test #42,522 - 3/22/21 12:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,220 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #42,521 - 3/22/21 12:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 539 |
| User: | exi |
| Brand: | Panasonic SD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Panasonic SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #42,520 - 3/22/21 12:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 559 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | TeamGroup 32GB |
| Test #42,508 - 3/22/21 4:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,440 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Lexar 5cMJR |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kensington 32GiB SD Card |