To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #42,729 - 3/25/21 5:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 712 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SDU32) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SDU32 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | PNY 32GB U-3 MicroSD Card |
| Test #42,725 - 3/25/21 4:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 557 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SU32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD card |
| Test #42,721 - 3/25/21 2:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 971 |
| User: | Monkeey |
| Brand: | Samsung SD EVO (BC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung BC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #42,712 - 3/25/21 1:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,077 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #42,706 - 3/25/21 9:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,357 |
| User: | pimaniac |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #42,703 - 3/25/21 7:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,364 |
| User: | Casper |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC200) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC200 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 20210325_PI01 |
| Test #42,695 - 3/25/21 12:08 am | |
|---|---|
| Score: | 249 |
| User: | 3484 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SU16G |
| Class: | C2 |
| Note: | Old SanDisk 16GB SD Card |
| Test #42,692 - 3/24/21 11:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 898 |
| User: | 3484 |
| Brand: | Kingston SD OEM (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Micro Center 16GB SD Card |
| Test #42,688 - 3/24/21 10:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,360 |
| User: | spankspank |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung T5 SSD on Pi 4 on USB3 raspberry port |
| Test #42,687 - 3/24/21 10:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,371 |
| User: | 3484 |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung 128GB SD Card |
| Test #42,676 - 3/24/21 9:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,335 |
| User: | 3484 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 128GB SD card |
| Test #42,671 - 3/24/21 8:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #42,667 - 3/24/21 7:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,488 |
| User: | Nosnos |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD-Card |
| Test #42,650 - 3/24/21 1:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 873 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD card |
| Test #42,643 - 3/24/21 10:35 am | |
|---|---|
| Score: | 512 |
| User: | PH89 |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #42,642 - 3/24/21 9:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,103 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisck Ultra A1 16gb |
| Test #42,641 - 3/24/21 8:46 am | |
|---|---|
| Score: | 436 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Pine64 RockPro64 v2.1 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Netac 64gb U3 |
| Test #42,639 - 3/24/21 7:58 am | |
|---|---|
| Score: | 525 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Toshiba 16G on Pi3 |
| Test #42,632 - 3/24/21 1:09 am | |
|---|---|
| Score: | 908 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 1.3 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kioxia Exceria MicroSD |
| Test #42,630 - 3/23/21 11:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 912 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (ACLCD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk ACLCD |
| Class: | A1 C10 |