To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #10,717 - 2/27/20 3:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,251 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Samsung SD card on Pi 4 |
| Test #10,715 - 2/27/20 3:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,109 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using JMicron USB adapter |
| Test #10,714 - 2/27/20 2:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 592 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | AData SD |
| Class: | C10 U1 |
| Test #10,713 - 2/27/20 2:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,124 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #10,710 - 2/27/20 2:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 721 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #10,697 - 2/27/20 12:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,418 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SD |
| Class: | C10 |
| Test #10,696 - 2/27/20 12:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,152 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi4 |
| Test #10,685 - 2/27/20 10:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,111 |
| User: | JZATOP |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD card SandDisk Ultra A1 on Pi4 |
| Test #10,666 - 2/27/20 7:28 am | |
|---|---|
| Score: | 422 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA08G |
| Class: | C4 |
| Note: | Sandisk SD |
| Test #10,665 - 2/27/20 7:06 am | |
|---|---|
| Score: | 714 |
| User: | hopla |
| Brand: | SanDisk SDHC (SS16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SS16G |
| Class: | C4 |
| Note: | Sandisk 16Gb |
| Test #10,659 - 2/27/20 5:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,330 |
| User: | BTenS |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | kingspec 64Gb on PI4b using MSATA X856 V1.0 to usb adapter |
| Test #10,655 - 2/27/20 4:34 am | |
|---|---|
| Score: | 365 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Phison SD (SD08G) |
| Board: | Raspberry Pi B 1.2 |
| Device: | Phison SD08G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Phison SD08G on Pi 2B |
| Test #10,652 - 2/27/20 4:10 am | |
|---|---|
| Score: | 255 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #10,646 - 2/27/20 3:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,133 |
| User: | Garfield60529 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #10,643 - 2/27/20 2:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,012 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SB16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Sandisk Ultra 16GB |
| Test #10,640 - 2/27/20 2:46 am | |
|---|---|
| Score: | 957 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 300X |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Lexar 00000 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | MINIBOSS 32GB |
| Test #10,639 - 2/27/20 1:45 am | |
|---|---|
| Score: | 624 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Toshiba MicroSD 16GB |
| Test #10,638 - 2/27/20 1:32 am | |
|---|---|
| Score: | 910 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SanDisk SD on Pi4 |
| Test #10,637 - 2/27/20 12:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,038 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 16G SD on Pi 4 |
| Test #10,634 - 2/26/20 10:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,040 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Pi 4 |