To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #10,633 - 2/26/20 9:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,406 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung 64GB sd on pi 4 |
| Test #10,622 - 2/26/20 7:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,186 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | n |
| Test #10,615 - 2/26/20 6:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,215 |
| User: | sdcard score |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sdcard |
| Test #10,612 - 2/26/20 6:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,179 |
| User: | Bacon |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Comparing the same card on a Raspi4 to see the difference |
| Test #10,610 - 2/26/20 5:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,267 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #10,608 - 2/26/20 5:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 202 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (ASTC) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Netac ASTC |
| Class: | C10 |
| Note: | SDcard - 32bit green |
| Test #10,593 - 2/26/20 3:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 354 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Kingston 16GB SD on Pi3 |
| Test #10,592 - 2/26/20 3:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,339 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | 34gb sandisk micro sd |
| Test #10,590 - 2/26/20 3:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,160 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Null |
| Test #10,587 - 2/26/20 2:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 662 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | samsung sd 16gb |
| Test #10,585 - 2/26/20 2:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 791 |
| User: | AK |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SD |
| Test #10,577 - 2/26/20 1:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,085 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Default Kit MicroSD on Pi 4 |
| Test #10,565 - 2/26/20 12:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,149 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk 32gb sd card on pi 4 (4gb) |
| Test #10,560 - 2/26/20 12:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,212 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | microSD |
| Test #10,559 - 2/26/20 12:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 389 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SU08G |
| Class: | C4 |
| Note: | SanDisk SU08G on Pi 4 using inateck SATA to USB adapter |
| Test #10,558 - 2/26/20 12:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,254 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC200) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC200 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 200 GB microSDXC Class 10, U1 |
| Test #10,551 - 2/26/20 11:28 am | |
|---|---|
| Score: | 769 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 300X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar 00000 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #10,545 - 2/26/20 10:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,731 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32GB on Pi4 |
| Test #10,544 - 2/26/20 10:46 am | |
|---|---|
| Score: | 476 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SU32G |
| Class: | C4 |
| Note: | scheda sd |
| Test #10,534 - 2/26/20 9:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,369 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SD |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |