To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #7,601 - 1/26/20 1:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,123 |
| User: | Ralf |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Kingston 256GB HDD on Pi 4 4GB using Salcar SATA to USB 3.0 adapter |
| Test #7,599 - 1/25/20 3:07 am | |
|---|---|
| Score: | 956 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SC128 A1 on Pi 4 |
| Test #7,597 - 1/25/20 2:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,222 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | C10 |
| Note: | SanDisk |
| Test #7,595 - 1/25/20 2:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,546 |
| User: | Night Dav3 |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar 5cMJR |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Lexar SD Card 633x microSDHC UHS-I on Pi 4 |
| Test #7,589 - 1/24/20 10:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 660 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Strontium SD (SD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Strontium SD |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #7,582 - 1/24/20 6:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 639 |
| User: | XdR |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Raspberry Pi 4 4GB (RPi 4 4GB) just with sd-card |
| Test #7,570 - 1/24/20 4:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,277 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sony SD OEM (NCard) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Sony NCard |
| Class: | C10 |
| Note: | reboot |
| Test #7,569 - 1/24/20 4:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,506 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Pi4 4GB |
| Test #7,568 - 1/24/20 3:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,322 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung T5 500GB on P4 |
| Test #7,566 - 1/24/20 3:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,088 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 32GB |
| Test #7,558 - 1/24/20 1:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,325 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston256GB on Pi over USB |
| Test #7,556 - 1/24/20 1:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,702 |
| User: | Petrica |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk 32 gb RPI4 |
| Test #7,552 - 1/24/20 12:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,251 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk ultra |
| Test #7,550 - 1/24/20 11:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,074 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #7,548 - 1/24/20 11:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,408 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #7,543 - 1/24/20 10:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,126 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #7,542 - 1/24/20 10:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,114 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung Evo Plus 64Gb MicroSD on Pi 4 |
| Test #7,537 - 1/24/20 10:43 am | |
|---|---|
| Score: | 915 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung U3 64 gb microSD on Pi 3B |
| Test #7,532 - 1/24/20 8:55 am | |
|---|---|
| Score: | 638 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Orange Pi PC |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #7,525 - 1/24/20 5:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,180 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |