To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #7,524 - 1/24/20 5:10 am | |
|---|---|
| Score: | 453 |
| User: | exit |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C4 |
| Test #7,522 - 1/24/20 3:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,140 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | ssd |
| Test #7,520 - 1/24/20 3:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,271 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #7,513 - 1/23/20 6:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,079 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sandisk 125gb |
| Test #7,509 - 1/23/20 5:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,180 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | pi4 sd card sandisk 16gb |
| Test #7,508 - 1/23/20 5:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,351 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Verbatim SD (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Verbatim SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Verbatim 32GB Microsd |
| Test #7,505 - 1/23/20 3:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 929 |
| User: | jchambers |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH128) |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | SanDisk SH128 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk High Endurance on Pi Zero WH |
| Test #7,496 - 1/23/20 2:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 502 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sd card |
| Test #7,494 - 1/23/20 2:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,105 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 32 GB on Pi 4 |
| Test #7,492 - 1/23/20 1:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 607 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C6 |
| Note: | samsung sd card |
| Test #7,485 - 1/23/20 10:29 am | |
|---|---|
| Score: | 871 |
| User: | bas89 |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Kingston SSDNow 300 60GB on Pi 4B with Samsung SD Card |
| Test #7,481 - 1/23/20 6:18 am | |
|---|---|
| Score: | 876 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (AALCD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk AALCD |
| Class: | C4 |
| Test #7,477 - 1/23/20 3:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,611 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QL) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QL |
| Class: | C10 U1 |
| Test #7,461 - 1/22/20 8:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,194 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | C10 |
| Test #7,457 - 1/22/20 7:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,092 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #7,451 - 1/22/20 4:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,125 |
| User: | 0d0a |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #7,450 - 1/22/20 4:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,489 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar LX32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Lexar Class 10 633x sd uSD card on Pi 4, latest Raspbian fresh install |
| Test #7,443 - 1/22/20 3:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,416 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Micron 500 GB |
| Test #7,442 - 1/22/20 2:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,023 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (ASTC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Netac ASTC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #7,429 - 1/22/20 12:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 938 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD |