To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #7,301 - 1/21/20 12:03 am | |
|---|---|
| Score: | 992 |
| User: | sandiskhdmmc |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk HD+ SD_MMC |
| Test #7,299 - 1/20/20 11:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,009 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD Professional 1000X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar 6YDLP |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | 32 GB China SD |
| Test #7,294 - 1/20/20 9:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,157 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SanDisk 32 GB mSD |
| Test #7,292 - 1/20/20 7:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,122 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #7,281 - 1/20/20 1:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,247 |
| User: | imightbesomeoneelse-1 |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung 64 GB micro SD |
| Test #7,273 - 1/20/20 10:16 am | |
|---|---|
| Score: | 911 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (ACLCD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk ACLCD |
| Class: | A1 C10 |
| Test #7,271 - 1/20/20 10:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,164 |
| User: | Pequeno |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | 4G4 Samsung SDcard |
| Test #7,267 - 1/20/20 9:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,602 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar 5cMJR |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #7,259 - 1/20/20 8:14 am | |
|---|---|
| Score: | 576 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | UltimaProClas10 |
| Test #7,256 - 1/20/20 7:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,281 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung microSDXC UHS-I Card EVO 128GB |
| Test #7,249 - 1/20/20 5:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,109 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Std |
| Test #7,247 - 1/20/20 1:56 am | |
|---|---|
| Score: | 643 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #7,246 - 1/20/20 1:26 am | |
|---|---|
| Score: | 870 |
| User: | Pequeno |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sandisk |
| Test #7,238 - 1/19/20 9:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 648 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SDU32) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | PNY SDU32 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | PNY High Performance 32GB MicroSD card on Pi 3B+ |
| Test #7,232 - 1/19/20 4:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,105 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #7,231 - 1/19/20 4:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,345 |
| User: | DS |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO Select 64GB SD on PI 4 |
| Test #7,227 - 1/19/20 3:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 975 |
| User: | r3b |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | raspberry3b |
| Test #7,225 - 1/19/20 2:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,304 |
| User: | DD |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 64GB SD on Stock Pi4, current firmware |
| Test #7,220 - 1/19/20 1:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,107 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Minecraft Sandisk A1 16GB |
| Test #7,219 - 1/19/20 1:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,463 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | hartmann |