To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #7,425 - 1/22/20 12:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,506 |
| User: | Anton from Gemany |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SanDisk microSD on Pi 4 |
| Test #7,423 - 1/22/20 12:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,223 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SAMSUNG EVO SD CARD ON PI 4 |
| Test #7,420 - 1/22/20 11:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,673 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro Scheda di Memoria microSDHC da 32 GB |
| Test #7,416 - 1/22/20 11:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,322 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | ASUS Tinker Board S |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C0 |
| Test #7,396 - 1/22/20 7:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,119 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SH128 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk HIGH ENDURANCE V30 128G |
| Test #7,387 - 1/22/20 6:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,068 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QL) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QL |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung MicroSDHC 32GB EVO Plus |
| Test #7,384 - 1/22/20 5:08 am | |
|---|---|
| Score: | 687 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USD) |
| Board: | ASUS Tinker Board S |
| Device: | Transcend USD |
| Class: | C0 |
| Test #7,383 - 1/22/20 5:03 am | |
|---|---|
| Score: | 731 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL08G |
| Class: | C10 |
| Note: | RPi4 (4Gb) / Samsung 850 EVO SSD / San Disk 8 Gb micro SD (SL08G) |
| Test #7,379 - 1/22/20 1:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,626 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro 32 GB |
| Test #7,348 - 1/21/20 6:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 876 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #7,341 - 1/21/20 2:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,126 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (BB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung BB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Memory 32GB Evo MicroSDHC |
| Test #7,336 - 1/21/20 1:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,222 |
| User: | JB |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #7,332 - 1/21/20 11:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,272 |
| User: | DD |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 64GB ultra stock pi4 passive cooling |
| Test #7,325 - 1/21/20 9:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,341 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #7,322 - 1/21/20 9:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,144 |
| User: | sasha |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | vevedock-01-sdc |
| Test #7,318 - 1/21/20 8:04 am | |
|---|---|
| Score: | 983 |
| User: | GlibGlob |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | sd |
| Test #7,309 - 1/21/20 7:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,727 |
| User: | 70 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (AFGCC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk AFGCC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #7,308 - 1/21/20 5:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,219 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk SD-card |
| Test #7,305 - 1/21/20 4:03 am | |
|---|---|
| Score: | 653 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Kingston 32GB HCI |
| Test #7,303 - 1/21/20 2:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,090 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 32GB Class10 A1 on Pi 4 |