To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #4,568 - 12/2/19 6:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 549 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #4,567 - 12/2/19 5:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 582 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 300X |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Lexar 28HFQ |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Lexar |
| Test #4,564 - 12/2/19 2:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,366 |
| User: | tenantless |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO 32GB SDXC |
| Test #4,560 - 12/2/19 1:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,102 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung |
| Test #4,553 - 12/2/19 12:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,058 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #4,551 - 12/2/19 11:39 am | |
|---|---|
| Score: | 959 |
| User: | test |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | C10 U3 |
| Test #4,550 - 12/2/19 11:12 am | |
|---|---|
| Score: | 733 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA64G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD card |
| Test #4,545 - 12/2/19 10:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,649 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | microsd |
| Test #4,540 - 12/2/19 8:46 am | |
|---|---|
| Score: | 975 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SanDisk SD card |
| Test #4,538 - 12/2/19 7:30 am | |
|---|---|
| Score: | 597 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SU64G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #4,537 - 12/2/19 7:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,334 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk extreme sdxc 64GB A2 Class V30 U3 |
| Test #4,533 - 12/2/19 5:58 am | |
|---|---|
| Score: | 586 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #4,531 - 12/2/19 5:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,275 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #4,529 - 12/2/19 4:55 am | |
|---|---|
| Score: | 587 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #4,523 - 12/2/19 2:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,642 |
| User: | SteveG |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 64GB |
| Test #4,522 - 12/2/19 2:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,339 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | sd card samsung |
| Test #4,516 - 12/2/19 12:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,278 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | 128GB SanDiskCard |
| Test #4,515 - 12/2/19 12:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,160 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | ssd |
| Test #4,500 - 12/1/19 4:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 372 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Note: | made by SanDisk |
| Test #4,498 - 12/1/19 3:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 774 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Toshiba SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Toshiba Exceria 16GB |