To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #4,498 - 12/1/19 3:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 774 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Toshiba SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Toshiba Exceria 16GB |
| Test #4,495 - 12/1/19 2:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,384 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Extrem SSD |
| Test #4,494 - 12/1/19 2:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 519 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Toshiba Exceria 32GB |
| Test #4,487 - 12/1/19 1:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,156 |
| User: | iqlogic |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SanDisk 32 GB UHSI |
| Test #4,484 - 12/1/19 12:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,464 |
| User: | SteveG |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Pro Plus 32GB MicroSDHC |
| Test #4,477 - 12/1/19 11:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,064 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk SD card 32GB |
| Test #4,476 - 12/1/19 11:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,140 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #4,475 - 12/1/19 11:38 am | |
|---|---|
| Score: | 597 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #4,470 - 12/1/19 8:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,126 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SD Card San Disk |
| Test #4,469 - 12/1/19 8:53 am | |
|---|---|
| Score: | 985 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #4,464 - 12/1/19 7:58 am | |
|---|---|
| Score: | 959 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #4,463 - 12/1/19 7:50 am | |
|---|---|
| Score: | 958 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Microcenter Sd |
| Test #4,455 - 12/1/19 6:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,428 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #4,451 - 12/1/19 5:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,103 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | MicroSD 16GB Sansisk Ultra Class 10 |
| Test #4,450 - 12/1/19 5:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,144 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | fariassd |
| Test #4,439 - 12/1/19 2:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,079 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | microSD |
| Test #4,431 - 11/30/19 11:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,481 |
| User: | Susi |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #4,430 - 11/30/19 11:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 476 |
| User: | CMB |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | KINGSTON microSDHC 32G Raspbian 10 011219 |
| Test #4,428 - 11/30/19 10:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,343 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 64GB SD card |
| Test #4,425 - 11/30/19 9:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,124 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra A1 SC32G |