To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #3,755 - 11/10/19 10:38 am | |
|---|---|
| Score: | 966 |
| User: | Jings |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD card made by SanDisk |
| Test #3,752 - 11/10/19 7:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,272 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspberry PI 4 |
| Test #3,751 - 11/10/19 6:38 am | |
|---|---|
| Score: | 532 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #3,749 - 11/10/19 3:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,176 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #3,746 - 11/10/19 1:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,461 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #3,742 - 11/9/19 11:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,257 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | shalom |
| Test #3,741 - 11/9/19 10:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,366 |
| User: | pgn674 |
| Brand: | Samsung SD EVO (EE8QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EE8QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SD card Samsung 256GiB EVO Micro SDXC U3 UHS I |
| Test #3,740 - 11/9/19 8:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,255 |
| User: | DarthMyyk |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SD 128GB card |
| Test #3,739 - 11/9/19 6:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,074 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk microsd |
| Test #3,730 - 11/9/19 12:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 429 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SU08G |
| Class: | C4 |
| Test #3,726 - 11/9/19 7:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,019 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #3,725 - 11/9/19 7:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,104 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk SD 16GB |
| Test #3,723 - 11/9/19 5:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,106 |
| User: | Wibble |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Trouble |
| Test #3,722 - 11/9/19 4:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,288 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #3,721 - 11/9/19 4:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,203 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #3,719 - 11/9/19 3:18 am | |
|---|---|
| Score: | 625 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SU16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #3,717 - 11/9/19 2:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,250 |
| User: | thatguy0815 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra micro SDXC A1 100MBs Class 10 Speicherkarte 64GB |
| Test #3,715 - 11/9/19 1:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,260 |
| User: | beri13 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sd sandisk 64Go |
| Test #3,711 - 11/8/19 10:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 640 |
| User: | freddyboomboom |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung MicroSD Card |
| Test #3,709 - 11/8/19 6:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 999 |
| User: | vitorinux |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD Card EVO |