To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #3,708 - 11/8/19 5:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,144 |
| User: | adammo |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32GB |
| Test #3,704 - 11/8/19 5:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,087 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk 32GB |
| Test #3,703 - 11/8/19 4:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,233 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme A1 32G |
| Test #3,701 - 11/8/19 3:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,115 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (CBADS) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | MicroCenter CBADS |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #3,698 - 11/8/19 2:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,071 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #3,693 - 11/8/19 1:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,080 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #3,692 - 11/8/19 1:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,304 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #3,691 - 11/8/19 1:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 962 |
| User: | N00bie |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SC64G |
| Test #3,689 - 11/8/19 12:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,105 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #3,687 - 11/8/19 12:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,734 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QL) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QL |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | MotherChaser |
| Test #3,680 - 11/8/19 8:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,166 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd card sandisk |
| Test #3,675 - 11/8/19 6:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,075 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD card SanDisk |
| Test #3,674 - 11/8/19 6:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,111 |
| User: | welitonxd |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Model SC16G Class A1 Class 10 U1 |
| Test #3,672 - 11/8/19 4:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,006 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Note: | Samsung 16GB Test 7 11 2019 |
| Test #3,670 - 11/8/19 2:55 am | |
|---|---|
| Score: | 612 |
| User: | 23333 |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SMI) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | MicroCenter SMI |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | 666 |
| Test #3,668 - 11/8/19 1:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,092 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk |
| Test #3,658 - 11/7/19 8:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,427 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE8QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GE8QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO select |
| Test #3,653 - 11/7/19 3:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 520 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD card Kingston 32GB |
| Test #3,647 - 11/7/19 1:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,039 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD Samsung EVO 32G red |
| Test #3,642 - 11/7/19 11:20 am | |
|---|---|
| Score: | 893 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sd card 32Gb |