To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #3,639 - 11/7/19 9:21 am | |
|---|---|
| Score: | 545 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD8GB) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | PNY SD8GB |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #3,627 - 11/6/19 11:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,557 |
| User: | CMB |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SANDISK Exteme Pro 32G MicroSD |
| Test #3,625 - 11/6/19 6:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,139 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #3,623 - 11/6/19 2:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 940 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #3,620 - 11/6/19 11:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,089 |
| User: | zzz |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD |
| Test #3,613 - 11/6/19 6:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,057 |
| User: | Felix |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme PRO 128GB |
| Test #3,612 - 11/6/19 6:40 am | |
|---|---|
| Score: | 814 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Test #3,607 - 11/6/19 4:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,190 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #3,604 - 11/6/19 1:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,020 |
| User: | leepspvideo |
| Brand: | Samsung SD EVO (BB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung BB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | samsung evo microsd |
| Test #3,602 - 11/6/19 1:17 am | |
|---|---|
| Score: | 950 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | microSD 32GB SanDisk |
| Test #3,598 - 11/5/19 11:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,103 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #3,597 - 11/5/19 10:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 467 |
| User: | CMB |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston micro SD Card 32G Class 10 |
| Test #3,596 - 11/5/19 9:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,160 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | new 64gb sandisk |
| Test #3,595 - 11/5/19 9:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,328 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SN64G |
| Test #3,592 - 11/5/19 2:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,137 |
| User: | dgg |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sandisk ultra |
| Test #3,589 - 11/5/19 11:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,049 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk SG32G Class 10 U1 |
| Test #3,588 - 11/5/19 11:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,104 |
| User: | DigiBC |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | RPi4 Raspbian Samsung EVO 64 SD Card |
| Test #3,586 - 11/5/19 10:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,190 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL128 |
| Class: | C10 |
| Test #3,584 - 11/5/19 10:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,404 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #3,581 - 11/5/19 7:45 am | |
|---|---|
| Score: | 701 |
| User: | d4master |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Note: | Sandisk SD Card |