To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #3,446 - 11/1/19 2:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,075 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 32GB microSD |
| Test #3,440 - 10/31/19 10:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,185 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #3,437 - 10/31/19 8:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,302 |
| User: | Arrssenne |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk extreme pro |
| Test #3,429 - 10/31/19 10:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,260 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Panasonic SD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Panasonic SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Integral |
| Test #3,428 - 10/31/19 10:00 am | |
|---|---|
| Score: | 394 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | SDC1016GB 94681E06A00LF |
| Test #3,427 - 10/31/19 9:35 am | |
|---|---|
| Score: | 572 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team SD (TEAM) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Team Team |
| Class: | C6 |
| Note: | Kingston 16GB from China |
| Test #3,415 - 10/31/19 7:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,139 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | esd |
| Test #3,405 - 10/31/19 6:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,609 |
| User: | Froggy74 |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar 5cMJR |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Lexar 32GB 633x UHS1 Micro SDHC Card |
| Test #3,404 - 10/31/19 5:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,752 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD128 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #3,398 - 10/31/19 2:21 am | |
|---|---|
| Score: | 984 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (ACLCE) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk ACLCE |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | sd |
| Test #3,395 - 10/30/19 10:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 666 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend USD |
| Class: | C10 |
| Test #3,392 - 10/30/19 6:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 599 |
| User: | fantom drive |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SU16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | fan to m drive |
| Test #3,388 - 10/30/19 12:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 952 |
| User: | Max |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Note: | SanDisk Ultra |
| Test #3,373 - 10/30/19 5:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,003 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #3,372 - 10/30/19 4:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,406 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | GG1 |
| Test #3,371 - 10/30/19 4:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,667 |
| User: | Froggy74 |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar 5cMJR |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Lexar 633x 32GB |
| Test #3,369 - 10/30/19 4:04 am | |
|---|---|
| Score: | 790 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (NCard) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar NCard |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | GG |
| Test #3,365 - 10/29/19 11:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 538 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Kingston class 10 u1 |
| Test #3,364 - 10/29/19 9:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,347 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SD |
| Test #3,361 - 10/29/19 3:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,629 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme microSD card 32GB |