To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #3,504 - 11/2/19 10:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,274 |
| User: | dutch007 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | CorsairSSD |
| Test #3,503 - 11/2/19 8:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,109 |
| User: | gagy |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | kingston v400 120gb |
| Test #3,501 - 11/2/19 6:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 670 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Note: | SanDisk Ultra SD Card 32GB |
| Test #3,499 - 11/2/19 5:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 177 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU08G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SU08G |
| Class: | C2 |
| Test #3,498 - 11/2/19 4:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,320 |
| User: | PedXing |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk MicroSD A2 128GB |
| Test #3,495 - 11/2/19 2:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,301 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung 128GB 100MBs U3 Micro SDXC Evo Select Memory Card |
| Test #3,494 - 11/2/19 1:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,044 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #3,493 - 11/2/19 12:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,116 |
| User: | ehmjaysee |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #3,488 - 11/2/19 4:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,029 |
| User: | mrzoom |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD card Sandisk A2 Extreme Plus 64G u3 v30 |
| Test #3,485 - 11/1/19 10:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,015 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #3,481 - 11/1/19 4:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD128 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | my128rpi4 |
| Test #3,479 - 11/1/19 4:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 395 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #3,478 - 11/1/19 4:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,052 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Ubuntu |
| Test #3,477 - 11/1/19 3:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,400 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #3,468 - 11/1/19 9:08 am | |
|---|---|
| Score: | 422 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Minecraft Server |
| Test #3,467 - 11/1/19 8:31 am | |
|---|---|
| Score: | 972 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Test1 |
| Test #3,465 - 11/1/19 8:07 am | |
|---|---|
| Score: | 997 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC200) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC200 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd card |
| Test #3,461 - 11/1/19 7:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,070 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Minecraft Server |
| Test #3,457 - 11/1/19 4:59 am | |
|---|---|
| Score: | 399 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 300X |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Lexar 00000 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #3,447 - 11/1/19 2:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,094 |
| User: | Mishuter |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD card San |