To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #3,298 - 10/27/19 9:08 am | |
|---|---|
| Score: | 577 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar SD4GB |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #3,296 - 10/27/19 7:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,070 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Card 32GB |
| Test #3,295 - 10/27/19 6:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,336 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD Sandisk Extreme |
| Test #3,294 - 10/27/19 5:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,270 |
| User: | kapla |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | kapla |
| Test #3,293 - 10/27/19 4:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,274 |
| User: | Problemo |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #3,285 - 10/27/19 3:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,653 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk extreme 32G |
| Test #3,284 - 10/27/19 2:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,279 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | tarjeta |
| Test #3,279 - 10/27/19 12:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,301 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Micron 1300 2TB SSD |
| Test #3,278 - 10/26/19 11:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,191 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung class 10 |
| Test #3,274 - 10/26/19 7:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 479 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 3 1.0 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | kk |
| Test #3,273 - 10/26/19 7:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 931 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 3 1.0 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Test #3,270 - 10/26/19 2:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,140 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | sdcrdpi4 |
| Test #3,268 - 10/26/19 10:59 am | |
|---|---|
| Score: | 604 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | 16GB Kingston |
| Test #3,262 - 10/26/19 9:43 am | |
|---|---|
| Score: | 626 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #3,260 - 10/26/19 7:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,006 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD |
| Test #3,259 - 10/26/19 5:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,269 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB128 |
| Class: | C10 |
| Note: | Data |
| Test #3,256 - 10/25/19 10:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,120 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD |
| Test #3,255 - 10/25/19 9:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,016 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | vaseky |
| Test #3,249 - 10/25/19 4:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 611 |
| User: | AlexV |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Kingston 16GB mSD |
| Test #3,246 - 10/25/19 2:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 774 |
| User: | biggranu |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | SD card |