To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #3,190 - 10/23/19 12:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,130 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | dunno |
| Test #3,189 - 10/23/19 11:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,063 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #3,187 - 10/23/19 9:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,001 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk |
| Test #3,186 - 10/23/19 7:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,066 |
| User: | devfreqrzlts |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | USB |
| Test #3,185 - 10/23/19 7:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,088 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #3,181 - 10/23/19 1:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,088 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD card sandisk |
| Test #3,180 - 10/23/19 1:13 am | |
|---|---|
| Score: | 985 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FC8HT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung FC8HT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SD |
| Test #3,175 - 10/22/19 4:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,088 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SD card 32GB |
| Test #3,174 - 10/22/19 4:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,128 |
| User: | L0stedmind |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #3,173 - 10/22/19 3:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,064 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | bigdick |
| Test #3,172 - 10/22/19 3:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,327 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD |
| Test #3,171 - 10/22/19 10:52 am | |
|---|---|
| Score: | 594 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SU32G |
| Class: | C10 |
| Test #3,169 - 10/22/19 6:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,673 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | 32GB SD Card |
| Test #3,164 - 10/21/19 8:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,504 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk SD card 64GB |
| Test #3,161 - 10/21/19 1:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,024 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme A2 128GB |
| Test #3,159 - 10/21/19 11:11 am | |
|---|---|
| Score: | 309 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD16G |
| Class: | C4 |
| Note: | SD card |
| Test #3,151 - 10/21/19 7:42 am | |
|---|---|
| Score: | 772 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Note: | SD card by Sandisk |
| Test #3,148 - 10/21/19 4:18 am | |
|---|---|
| Score: | 538 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Note: | SD Sandisk 32GB Class 10 |
| Test #3,147 - 10/21/19 4:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,265 |
| User: | minca |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EFAQK) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EFAQK |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SanDisk 512GB Ubuntu Pi4b 4GB |
| Test #3,146 - 10/21/19 3:39 am | |
|---|---|
| Score: | 666 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL08G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL08G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD Sandisk 8GB Class 10 |