To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #2,957 - 10/12/19 8:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,206 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #2,953 - 10/12/19 4:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,255 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra Red Grey 64GB Costco Fall 2018 |
| Test #2,949 - 10/12/19 2:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 930 |
| User: | Valenorf |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo Plus 32gb |
| Test #2,947 - 10/12/19 1:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 891 |
| User: | vflorian |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk ultra A1 SD card 32GB |
| Test #2,943 - 10/12/19 12:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 835 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #2,940 - 10/12/19 11:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,161 |
| User: | JohnW |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO Plus 64GB Micro SDXC UHS1 card |
| Test #2,939 - 10/12/19 11:10 am | |
|---|---|
| Score: | 931 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Test #2,937 - 10/12/19 11:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,045 |
| User: | TouchdownTommy |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra Plus 32G |
| Test #2,935 - 10/12/19 9:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,293 |
| User: | MagicCW |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SD Card |
| Test #2,934 - 10/12/19 8:34 am | |
|---|---|
| Score: | 924 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #2,932 - 10/12/19 6:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,400 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD card SanDisk |
| Test #2,931 - 10/12/19 4:32 am | |
|---|---|
| Score: | 706 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 |
| Note: | Adata 16GB SD card |
| Test #2,928 - 10/11/19 7:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,192 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | RaspPi |
| Test #2,927 - 10/11/19 4:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,140 |
| User: | chams |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD card 16GB chams |
| Test #2,926 - 10/11/19 3:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,055 |
| User: | Mimik |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Mimi |
| Test #2,920 - 10/11/19 8:35 am | |
|---|---|
| Score: | 565 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL08G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL08G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Sandisk |
| Test #2,919 - 10/11/19 8:31 am | |
|---|---|
| Score: | 834 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung |
| Test #2,918 - 10/11/19 8:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,157 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #2,915 - 10/10/19 8:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,269 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | 128 EVO SD card |
| Test #2,914 - 10/10/19 4:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,670 |
| User: | dennyf |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme A1 |