To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #1,960 - 9/6/19 2:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,172 |
| User: | skizal |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd card sandisk |
| Test #1,958 - 9/6/19 1:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 912 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung 32GB Class 10 SD Card |
| Test #1,956 - 9/6/19 11:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,097 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | sd card |
| Test #1,955 - 9/6/19 11:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,588 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #1,954 - 9/6/19 10:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,060 |
| User: | ayodio |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SB16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | microsdsamsung |
| Test #1,952 - 9/6/19 10:22 am | |
|---|---|
| Score: | 676 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL08G |
| Class: | C10 |
| Note: | ubuntu sandisk |
| Test #1,945 - 9/6/19 8:57 am | |
|---|---|
| Score: | 552 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SU32G |
| Class: | C6 |
| Note: | Sandisk SD card |
| Test #1,942 - 9/6/19 6:13 am | |
|---|---|
| Score: | 661 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (ASTC) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Netac ASTC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk |
| Test #1,939 - 9/6/19 4:26 am | |
|---|---|
| Score: | 691 |
| User: | Skandia |
| Brand: | Transcend (USD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend USD |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | RPi4 16GB original rasp sd |
| Test #1,934 - 9/6/19 2:43 am | |
|---|---|
| Score: | 751 |
| User: | EmilFR |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL08G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SanDisk ultra |
| Test #1,931 - 9/5/19 9:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,013 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung |
| Test #1,930 - 9/5/19 8:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 471 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Note: | SDCrd |
| Test #1,929 - 9/5/19 8:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,136 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #1,928 - 9/5/19 8:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,091 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SanDisk 32GB SD Evo |
| Test #1,926 - 9/5/19 6:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 975 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | MicroCenter SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Microcenter SD card |
| Test #1,922 - 9/5/19 2:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,120 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 64microsd |
| Test #1,920 - 9/5/19 2:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,211 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 128G microSD |
| Test #1,919 - 9/5/19 2:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,268 |
| User: | leb |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | microsd card samsung 64gb |
| Test #1,915 - 9/5/19 1:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,097 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Overclocked sd |
| Test #1,913 - 9/5/19 11:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,330 |
| User: | JM |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | A SD card SanDisk Ultra 64GB |