To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #26,906 - 6/12/20 6:28 am | |
|---|---|
| Score: | 5,199 |
| User: | Jaroslaw |
| Brand: | AData SU630 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | AData SU630 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | External SSD A-Data SD600Q 240GB USB3.2 on Pi4 4G |
| Test #26,903 - 6/12/20 6:08 am | |
|---|---|
| Score: | 5,373 |
| User: | jefe |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | PI4_8Gb USB3 SanDiscSSD+ |
| Test #26,901 - 6/12/20 6:01 am | |
|---|---|
| Score: | 6,057 |
| User: | jd |
| Brand: | OCZ Agility 3 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | OCZ AGILITY3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Generic jMicron with USB quirks |
| Test #26,900 - 6/12/20 5:26 am | |
|---|---|
| Score: | 6,705 |
| User: | PBR |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial CT250MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Pi4-4M 1900Clock Cricical 250GB SSD |
| Test #26,897 - 6/12/20 4:22 am | |
|---|---|
| Score: | 6,798 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SH920m |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix HFS128G3AMNB-2200A |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | Surface Pr |
| Test #26,896 - 6/12/20 3:50 am | |
|---|---|
| Score: | 4,334 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WDS120G2G0A-00JH30 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | wd Green 128Gb on Pi4 |
| Test #26,894 - 6/12/20 3:07 am | |
|---|---|
| Score: | 4,896 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Yucun R580 mSATA Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Yucun SH00M120GB |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #26,893 - 6/12/20 2:48 am | |
|---|---|
| Score: | 16,490 |
| User: | Habbib |
| Brand: | Samsung 840 |
| Board: | Zotac ZBOX ID88/ID89/ID90 |
| Device: | Samsung SSD840Series |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Habbib |
| Test #26,885 - 6/11/20 11:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,624 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Unidentified ASMedia mSATA to USB Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | ASMedia 2115 |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #26,877 - 6/11/20 8:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,691 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD840EVO1TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | rpi 4 8G Geekworm x829 board |
| Test #26,865 - 6/11/20 3:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,874 |
| User: | PBR |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT250MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Pi4 with 1850 Overclock and Crucical 250GB SSD |
| Test #26,864 - 6/11/20 3:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,103 |
| User: | AstroPrinter |
| Brand: | Kingston SSDNow V+ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SNVP325S2256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston V+ SSD on Pi 4 4GB using Micron Technology SATA to USB Controller |
| Test #26,861 - 6/11/20 2:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,249 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on a Pi 4 using a JMicron USA Technology Corp. JMS567 SATA to USB adapter |
| Test #26,855 - 6/11/20 2:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,636 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD840EVO120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | RAspi_SSD |
| Test #26,847 - 6/11/20 12:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,401 |
| User: | KS |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Intenso SSDSataIII |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Intenso 256 GByte SSD, connected via ELUTENG USB 3.0 zu SATA Kabel 5 Gbp/s |
| Test #26,841 - 6/11/20 10:49 am | |
|---|---|
| Score: | 8,562 |
| User: | seffyroff |
| Brand: | Western Digital Blue SN500 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC NVMeWDCWDS250G1B0C |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Western Digital SN250 Nvme on Pi4 using Plugable M.2 to USB C Adaptor |
| Test #26,836 - 6/11/20 9:12 am | |
|---|---|
| Score: | 3,603 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | JMicron JMicronGeneric |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Transcend 32GB MTS400S, ELUTENG M2 SSD Case |
| Test #26,833 - 6/11/20 7:17 am | |
|---|---|
| Score: | 5,210 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SDSSDP128G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #26,828 - 6/11/20 6:16 am | |
|---|---|
| Score: | 11,714 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | ASRock IMB-150 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | evo-850-250 |
| Test #26,825 - 6/11/20 6:12 am | |
|---|---|
| Score: | 8,709 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green |
| Board: | Intel NUC6CAYH |
| Device: | WDC WDS120G2G0A |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |