To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #26,807 - 6/10/20 9:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,959 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend SSD200 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend TS120GSSD220S |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #26,806 - 6/10/20 9:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,851 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #26,805 - 6/10/20 6:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,988 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial M4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial M4-CT064M4SSD2 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial m4 SSD 2.5 64gb SATA with StarTech SATA to USB adapter |
| Test #26,800 - 6/10/20 4:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,547 |
| User: | steven |
| Brand: | Crucial MX300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial CT525MX300SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Steven007 |
| Test #26,798 - 6/10/20 3:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,806 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | newssd |
| Test #26,797 - 6/10/20 3:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 10,160 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #26,795 - 6/10/20 2:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,530 |
| User: | Test |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intenso SSDSATAIII |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | jmf5lk |
| Test #26,793 - 6/10/20 1:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,915 |
| User: | Piyush |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT240BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial BX500 240GB on Pi 4 using Orico SATA 2.5 inch SSD Sata Hard Disk External Portable Case Cover USB3.0, 2139U3-CR - Overclocked to 2GHz |
| Test #26,792 - 6/10/20 1:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,477 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | MyDigitalSSD BP4e mSATA SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | MyDigitalSSD BP4emSATASSD |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | Unknown 240GB mSATA + Oyen Digital USB-3 enclosure (ASMedia 1153E) |
| Test #26,789 - 6/10/20 1:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,309 |
| User: | agust |
| Brand: | Gigabyte 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Gigabyte GP-GSTFS31120GNTD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | hdd |
| Test #26,786 - 6/10/20 1:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,265 |
| User: | agust84 |
| Brand: | Gigabyte 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Gigabyte GP-GSTFS31120GNTD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | gigabyte 120gb |
| Test #26,783 - 6/10/20 12:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,801 |
| User: | Giorgio |
| Brand: | Transcend MSA Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend TS64GMSA370 |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | v5 |
| Test #26,776 - 6/10/20 8:01 am | |
|---|---|
| Score: | 6,128 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WDS240G2G0A-00JH |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | wd green sata |
| Test #26,774 - 6/10/20 6:28 am | |
|---|---|
| Score: | 6,069 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | CRUCIAL B500 120Go |
| Test #26,773 - 6/10/20 6:26 am | |
|---|---|
| Score: | 8,872 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | JMicron JMicronGeneric |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | asdf |
| Test #26,765 - 6/10/20 5:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,620 |
| User: | michael |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SDSSDP064G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SanDISK SSD on Pi 4 using ASMT 1153 SATA to USB adapter |
| Test #26,763 - 6/10/20 4:55 am | |
|---|---|
| Score: | 9,229 |
| User: | FuriousDrT |
| Brand: | AData XPG SX6000 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SX6000LNP |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | XPG SX6000 lite 128GB SSD on Pi4 using ineo m.2 NVMe SSD USB enclosure |
| Test #26,759 - 6/10/20 3:59 am | |
|---|---|
| Score: | 6,949 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM871 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung MZ7TY256HDHP-000L7 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd256 |
| Test #26,751 - 6/10/20 12:29 am | |
|---|---|
| Score: | 7,912 |
| User: | fxlupo |
| Brand: | Transcend MSA Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Transcend TS64GMSA230S |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #26,737 - 6/9/20 2:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 17,738 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston OEM RBU-SNS M.2 |
| Board: | HP Laptop 14-dk1xxx |
| Device: | Kingston RBU-SNS8350DES3128GP |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |