To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #26,580 - 6/7/20 8:58 am | |
|---|---|
| Score: | 4,074 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS120G2G0A-00JH30 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | WD 128 GB |
| Test #26,578 - 6/7/20 7:31 am | |
|---|---|
| Score: | 5,018 |
| User: | Mark |
| Brand: | Intel 313 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intel SSDSA2CW120G3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Intel SSD |
| Test #26,575 - 6/7/20 6:38 am | |
|---|---|
| Score: | 7,651 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 3D NAND |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS250G2B0A |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | wd blue sata ssd |
| Test #26,573 - 6/7/20 6:04 am | |
|---|---|
| Score: | 6,354 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU630 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | AData SU630 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Pi 4 + rasbian 32 bit with A-Data SD600Q using usb quirks mode |
| Test #26,567 - 6/7/20 3:49 am | |
|---|---|
| Score: | 4,287 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SDSSDP064G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #26,566 - 6/7/20 3:39 am | |
|---|---|
| Score: | 5,260 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD USB Beta firmware |
| Test #26,563 - 6/7/20 2:40 am | |
|---|---|
| Score: | 2,795 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU800 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SU800 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | [C\ |
| Test #26,562 - 6/7/20 2:37 am | |
|---|---|
| Score: | 36,453 |
| User: | LuckyDog |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Wortmann AG Terra PC-Micro 7000 |
| Device: | Samsung SSD860EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SAMSUNG MZVLB512HAJQ-00000 (EXA7301Q) on NUC i7-8559U |
| Test #26,561 - 6/7/20 2:21 am | |
|---|---|
| Score: | 8,877 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | JMicron JMicronGeneric |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #26,560 - 6/7/20 12:42 am | |
|---|---|
| Score: | 6,308 |
| User: | Peter Sutton |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | JMicron JMicronGeneric |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Seagate Barracuda 510 250g nvme ssd on Pi 4 with ZEXMTE USB M.2 NVME Adapter |
| Test #26,559 - 6/6/20 11:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,044 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD840EVO1TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #26,555 - 6/6/20 9:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,753 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 3D NAND |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WDS500G2B0A |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | xx |
| Test #26,546 - 6/6/20 6:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,572 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial CT1000BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #26,545 - 6/6/20 5:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,873 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue SN550 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS250G2B0C-00PXH0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #26,543 - 6/6/20 4:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,040 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V300 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston RBU-SC100S37128GD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 (8GB) using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #26,532 - 6/6/20 1:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 37,163 |
| User: | LuckyDog |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Wortmann AG Terra PC-Micro 7000 |
| Device: | Samsung SSD860EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | NVMe on my little NUC i7 |
| Test #26,531 - 6/6/20 1:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,709 |
| User: | LuckyDog |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SDSSDP128G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SanDisk SSD SDSSDP-128G on Pi4 4GB |
| Test #26,526 - 6/6/20 11:53 am | |
|---|---|
| Score: | 4,240 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Gigabyte 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Gigabyte GP-GSTFS31120GNTD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd gigabyte jmicron_usb3 |
| Test #26,519 - 6/6/20 9:48 am | |
|---|---|
| Score: | 8,053 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intenso SSDSATAIII |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | MySSDs |
| Test #26,518 - 6/6/20 9:27 am | |
|---|---|
| Score: | 6,837 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intenso SSDSataIII |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ? |