To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #94,543 - 9/14/24 12:53 am | |
|---|---|
| Score: | 55,674 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN740 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC PCSN740NVMeWD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SN740 |
| Test #94,538 - 9/13/24 6:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 42,833 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV1 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNVS250GCN |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nvme pcie3 test |
| Test #94,535 - 9/13/24 5:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,516 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial T500 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000T500SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #94,533 - 9/13/24 4:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 45,451 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micron 2210 M.2 NVMe Series |
| Board: | 90MV00BHAU |
| Device: | Micron MTFDHBA512QFD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Lenova |
| Test #94,532 - 9/13/24 3:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 47,839 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black SN750 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDS100T3X0C-00SJG0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #94,531 - 9/13/24 3:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 31,552 |
| User: | ped |
| Brand: | Intel Optane 16GB Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel HBRPEKNX0203A |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Intel Optane SSD on Pi 5 |
| Test #94,530 - 9/13/24 3:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,148 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial CT1000MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial model: CT1000MX500SSD1 size: 931.51 GiB |
| Test #94,529 - 9/13/24 3:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,607 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD860EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung model: SSD 860 EVO 500GB size |
| Test #94,522 - 9/13/24 1:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 47,863 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Inland PCIe NVMe SSD |
| Board: | ASUS BR1100CKA |
| Device: | Inland PCIeSSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | ssd |
| Test #94,520 - 9/13/24 12:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,194 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend SSD200 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Transcend TS120GSSD220S |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #94,517 - 9/13/24 12:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 53,370 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #94,512 - 9/13/24 11:26 am | |
|---|---|
| Score: | 59,036 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston Fury Renegade |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SFYRD2000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | pi5 |
| Test #94,508 - 9/13/24 10:40 am | |
|---|---|
| Score: | 51,922 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia KBG50ZNS256GNVMeKIOXIA256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #94,507 - 9/13/24 10:40 am | |
|---|---|
| Score: | 51,356 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix PC611 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix PC611NVMeSK256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #94,502 - 9/13/24 10:24 am | |
|---|---|
| Score: | 47,708 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLQ256HBJD-00BH1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #94,499 - 9/13/24 10:01 am | |
|---|---|
| Score: | 7,627 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS256GNVMeKIOXIA256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Pi 4B - NVMe |
| Test #94,494 - 9/13/24 7:40 am | |
|---|---|
| Score: | 7,404 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Patriot M.2P300256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | NVME Pi 4 on Box |
| Test #94,491 - 9/13/24 7:22 am | |
|---|---|
| Score: | 60,399 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial T500 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500T500SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | CRUCIAL CT500T500SSD8 on Pi 5 |
| Test #94,490 - 9/13/24 7:20 am | |
|---|---|
| Score: | 62,579 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Sabrent SB-2130-256 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | anonymous |
| Test #94,487 - 9/13/24 6:43 am | |
|---|---|
| Score: | 53,783 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData Legend 700 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData LEGEND700 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |