To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #94,389 - 9/12/24 4:45 am | |
|---|---|
| Score: | 53,220 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM620 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM620512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Lexar nm620 |
| Test #94,386 - 9/12/24 2:41 am | |
|---|---|
| Score: | 9,897 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia Exceria 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kioxia EXCERIASATASSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #94,384 - 9/12/24 2:29 am | |
|---|---|
| Score: | 8,427 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia Exceria 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kioxia EXCERIASATASSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | h |
| Test #94,382 - 9/12/24 2:11 am | |
|---|---|
| Score: | 60,275 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia Exceria G2 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia EXCERIAG2SSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | s |
| Test #94,381 - 9/12/24 2:07 am | |
|---|---|
| Score: | 60,151 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia Exceria G2 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia EXCERIAG2SSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | s |
| Test #94,376 - 9/11/24 10:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 14,651 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 870 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD870EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung EVO SSD |
| Test #94,373 - 9/11/24 7:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 63,797 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 M.2 |
| Test #94,371 - 9/11/24 3:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 36,788 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix PC601 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix PC601NVMeSK256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | hynix |
| Test #94,369 - 9/11/24 2:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 58,313 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix PC611 M.2 NVMe |
| Board: | Latitude 5300 2-in-1 |
| Device: | SKHynix PC611NVMeSK256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SK Hynix PC611 NVME on Dell Latitude 5300 |
| Test #94,362 - 9/11/24 12:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 46,956 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Timetec MS57 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Timetec 35TTTN2242GE3P-1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi Test |
| Test #94,360 - 9/11/24 11:13 am | |
|---|---|
| Score: | 63,419 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 1TB |
| Test #94,359 - 9/11/24 9:59 am | |
|---|---|
| Score: | 50,300 |
| User: | lexar |
| Brand: | Lexar NM620 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM620512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Lexar nm6200 |
| Test #94,350 - 9/11/24 8:03 am | |
|---|---|
| Score: | 38,997 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NE Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | KingSpec NE-2562242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Maxio NE-256 2242 Nvme on Pi 4 |
| Test #94,349 - 9/11/24 7:59 am | |
|---|---|
| Score: | 44,138 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix PC401 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix PC401NVMeSK256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SK Hynix PC401 NVME on Pi 5 using Seeed PCIE Hat (PCIe Gen 3) |
| Test #94,346 - 9/11/24 7:06 am | |
|---|---|
| Score: | 53,342 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia KBG50ZNS256GNVMeKIOXIA256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Kioxia NVME (DRAM-less) on Pi 5 using Seeed PCIE Hat (PCIe Gen 3) |
| Test #94,335 - 9/11/24 3:17 am | |
|---|---|
| Score: | 66,516 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia Exceria Plus G3 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia EXCERIAPLUSG3SSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | f |
| Test #94,329 - 9/11/24 1:42 am | |
|---|---|
| Score: | 55,630 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM710 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM7101TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #94,326 - 9/11/24 1:37 am | |
|---|---|
| Score: | 62,826 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | dd |
| Test #94,321 - 9/11/24 12:27 am | |
|---|---|
| Score: | 50,684 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Inland PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Inland PCIeSSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Makerboard NVME SSD on Raspberry Pi 5 |
| Test #94,317 - 9/10/24 5:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,699 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 870 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD870EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | pishop.us SATA to USB adapter |