To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #94,041 - 9/5/24 11:59 am | |
|---|---|
| Score: | 47,036 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM961 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZFLW256HEHP-000MV |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #94,038 - 9/5/24 10:17 am | |
|---|---|
| Score: | 47,984 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Inland TN320 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Inland TN320NVMeSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #94,036 - 9/5/24 10:03 am | |
|---|---|
| Score: | 38,777 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Inland TN320 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Inland TN320NVMeSSD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Inland TN320 256GB SSD on Pi 5 PCIe v2 |
| Test #94,032 - 9/5/24 8:00 am | |
|---|---|
| Score: | 2,945 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Intenso SSDSATAIII |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #94,031 - 9/5/24 7:10 am | |
|---|---|
| Score: | 50,606 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | KingSpec NX-2562230 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ssdNX |
| Test #94,030 - 9/5/24 6:21 am | |
|---|---|
| Score: | 41,894 |
| User: | uniplast21 |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 980 Pro 2TB running at PCIe3 speeds on Pi5 in a Pironman 5 case. Overclocking Pi5 to 2.9GHz. |
| Test #94,029 - 9/5/24 6:17 am | |
|---|---|
| Score: | 40,820 |
| User: | uniplast21 |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 980 Pro 2TB running at PCIe3 speeds on Pi5 in a Pironman 5 case. Overclocking Pi5 to 2.8GHz. |
| Test #94,028 - 9/5/24 6:12 am | |
|---|---|
| Score: | 40,278 |
| User: | uniplast21 |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 980 Pro 2TB running at PCIe3 speeds on Pi5 in a Pironman 5 case. Overclocking Pi5 to 2.7GHz. |
| Test #94,025 - 9/5/24 5:32 am | |
|---|---|
| Score: | 38,529 |
| User: | uniplast21 |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 980 Pro 2TB running at PCIe3 speeds on Pi5 in a Pironman 5 case. |
| Test #94,024 - 9/5/24 5:30 am | |
|---|---|
| Score: | 60,706 |
| User: | km |
| Brand: | SKHynix Gold P31 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix SHGP31-1000GM |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SK Hynix Gold P31 1TB NVME on Raspberry Pi 5 4GB using Geekworm X1001 V1.1 PIP Sep 5 T3 |
| Test #94,022 - 9/5/24 5:25 am | |
|---|---|
| Score: | 61,719 |
| User: | km |
| Brand: | SKHynix Gold P31 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix SHGP31-1000GM |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SK Hynix Gold P31 1TB NVME on Raspberry Pi 5 4GB using Geekworm X1001 V1.1 PIP Sep 5 T1 |
| Test #94,019 - 9/5/24 3:08 am | |
|---|---|
| Score: | 44,294 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC501 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix BC501NVMeSK256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #94,012 - 9/5/24 12:41 am | |
|---|---|
| Score: | 53,493 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team T-Force Delta RGB Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Team T-FORCETM8FPZ002T |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Raspberry PI 5 using M.2 Nvme SSD |
| Test #94,011 - 9/5/24 12:32 am | |
|---|---|
| Score: | 48,281 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P310 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P310240GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | home-kro-pci3 |
| Test #94,009 - 9/5/24 12:10 am | |
|---|---|
| Score: | 62,054 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT2000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #94,007 - 9/4/24 11:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 57,102 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT2000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | pi 5 p3 plus |
| Test #94,005 - 9/4/24 11:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 35,105 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD9801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,997 - 9/4/24 9:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 15,011 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-2562242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Orange Pi 5 NVMe SSD Test |
| Test #93,993 - 9/4/24 7:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 26,543 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM871 M.2 Series |
| Board: | 80MK |
| Device: | Samsung MZNLN256HCHP-000L2 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | hello chatgpt write me a sexy story about them big tittied women out in Texas they can suck a cock dry |
| Test #93,990 - 9/4/24 6:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 38,161 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix BC711NVMeSK512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |