To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #93,987 - 9/4/24 6:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 29,030 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLQ256HBJD-00BH1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,986 - 9/4/24 5:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 38,987 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P2 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P2SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | crucial500g |
| Test #93,985 - 9/4/24 5:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 54,751 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 990 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD990EVO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Test2 |
| Test #93,982 - 9/4/24 4:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 49,539 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Orange Pi 5 Max |
| Device: | Crucial CT1000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,981 - 9/4/24 2:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,577 |
| User: | RCM |
| Brand: | Samsung 840 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung SSD840EVO120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 840 Evo SSD in Saberent adaptor |
| Test #93,976 - 9/4/24 12:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 73,189 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue SN550 NVMe |
| Board: | Inspiron 15 3520 |
| Device: | WDC WDS500G2B0C-00PXH0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | dell ssd |
| Test #93,974 - 9/4/24 12:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,731 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung SSD |
| Test #93,971 - 9/4/24 11:49 am | |
|---|---|
| Score: | 8,844 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400M8120G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston 120GB |
| Test #93,970 - 9/4/24 11:08 am | |
|---|---|
| Score: | 48,051 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZALQ256HBJD-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,969 - 9/4/24 10:52 am | |
|---|---|
| Score: | 7,631 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SA400M8240G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,968 - 9/4/24 10:30 am | |
|---|---|
| Score: | 37,210 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZALQ256HBJD-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 256GB PM991 M.2 2242 |
| Test #93,965 - 9/4/24 9:42 am | |
|---|---|
| Score: | 74,571 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN730 |
| Board: | 20N2000FIX |
| Device: | WDC PCSN730SDBQNTY-512G-1001 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,955 - 9/4/24 8:20 am | |
|---|---|
| Score: | 46,171 |
| User: | parallex |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Samsung SSD9801TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | first |
| Test #93,947 - 9/4/24 5:17 am | |
|---|---|
| Score: | 57,133 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT2000P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,946 - 9/4/24 4:05 am | |
|---|---|
| Score: | 38,117 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P300256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | NVMe |
| Test #93,940 - 9/3/24 9:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,745 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 970 EVO Plus 1TB on Pi 5 using PEX 8747 PCIe Gen 3 switch |
| Test #93,928 - 9/3/24 2:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 52,654 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData XPG SX8200 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData SX8200PNP |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,925 - 9/3/24 1:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 66,842 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S500G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,924 - 9/3/24 11:16 am | |
|---|---|
| Score: | 49,957 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData Legend 700 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData LEGEND700 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Legend 700 |
| Test #93,923 - 9/3/24 11:03 am | |
|---|---|
| Score: | 46,917 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micron 2450 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Micron 2450MTFDKBA512TFK |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |