To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #93,922 - 9/3/24 10:57 am | |
|---|---|
| Score: | 36,108 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micron 2450 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Micron 2450MTFDKBA512TFK |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,917 - 9/3/24 8:52 am | |
|---|---|
| Score: | 54,822 |
| User: | EL71 |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SSDPlus250GBA3N |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SanDisk SSD Plus M.2 NVMe SSD 250 on Pi 5 |
| Test #93,914 - 9/3/24 8:35 am | |
|---|---|
| Score: | 35,438 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC511 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix BC511NVMeSK256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | HK Hynix BC511 |
| Test #93,913 - 9/3/24 8:24 am | |
|---|---|
| Score: | 47,787 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | KingSpec NXM-2562242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingspec NXM-256 2242 |
| Test #93,912 - 9/3/24 8:12 am | |
|---|---|
| Score: | 38,366 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team MP33 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Team TM8FP6001T |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | new m2ssd |
| Test #93,909 - 9/3/24 8:00 am | |
|---|---|
| Score: | 35,840 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 990 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD990PRO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 990PRO on Pi5 (PCIE) |
| Test #93,906 - 9/3/24 7:22 am | |
|---|---|
| Score: | 17,502 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue SA510 M.2 |
| Board: | Dell Wyse 5070 TC |
| Device: | WDC BlueSA510M.22280500GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #93,902 - 9/3/24 5:49 am | |
|---|---|
| Score: | 11,253 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SP550 |
| Board: | Dell Wyse 5070 TC |
| Device: | AData SP550 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ADATA SP550 SSD on Wyse 5070 J5005 using UGreen ASMedia SATA to USB adapter 174c:235c |
| Test #93,901 - 9/3/24 5:46 am | |
|---|---|
| Score: | 9,957 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | KINGSTON SA400S37240G SSD on Pi 4 using UGreen Realtek 9201 SATA to USB adapter |
| Test #93,900 - 9/3/24 5:36 am | |
|---|---|
| Score: | 7,310 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 Pro |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | Samsung SSD840PROSeries |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 840 Pro 128GB SSD on Odroid XU4 using BenFei SATA to USB Adapter |
| Test #93,898 - 9/3/24 5:14 am | |
|---|---|
| Score: | 61,145 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | TT |
| Test #93,892 - 9/3/24 2:19 am | |
|---|---|
| Score: | 45,548 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel Optane M10 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel MEMPEK1J016GAL |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #93,888 - 9/2/24 11:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 53,481 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVO250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,886 - 9/2/24 10:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 37,700 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM620 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM620256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,878 - 9/2/24 3:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 38,238 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P300512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Patriot SSD on PCI |
| Test #93,876 - 9/2/24 3:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,324 |
| User: | TJ |
| Brand: | Inland PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Inland PCIeSSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Cytron MakerDisk |
| Test #93,873 - 9/2/24 2:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,746 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston SSD on Raspberry pi 4 |
| Test #93,872 - 9/2/24 1:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 46,552 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Union Memory Systems AM630 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | UMIS RPJTJ128MEE1MWX |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,863 - 9/2/24 10:04 am | |
|---|---|
| Score: | 26,955 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC511 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix HFM256GDHTNI-87A0B |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,858 - 9/2/24 2:52 am | |
|---|---|
| Score: | 42,127 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S1000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | rpi5 |