To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #93,854 - 9/1/24 9:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 61,020 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | 10T8SHPE2U |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,852 - 9/1/24 8:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,670 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Timetec SD07 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Timetec 30TT253X2-256G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #93,851 - 9/1/24 8:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 46,580 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Union Memory Systems AM630 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | UMIS RPJTJ128MEE1MWX |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,849 - 9/1/24 7:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 46,991 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM961 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZFLW256HEHP-000MV |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,847 - 9/1/24 5:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 55,176 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Sabrent SABRENTExternal |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,846 - 9/1/24 2:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 33,680 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG50ZNS256GNVMeKIOXIA256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | ssd |
| Test #93,845 - 9/1/24 1:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 48,951 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | KingSpec NXM-1TB2242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | NVMeGen3SSD-001 |
| Test #93,839 - 9/1/24 12:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 45,756 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSSTC CL1 M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SSSTC CL1-4D128 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,838 - 9/1/24 11:37 am | |
|---|---|
| Score: | 34,178 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,834 - 9/1/24 10:26 am | |
|---|---|
| Score: | 30,573 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC511 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix BC511NVMeSK256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,832 - 9/1/24 9:42 am | |
|---|---|
| Score: | 54,070 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P2 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P2SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Raspi 5 |
| Test #93,831 - 9/1/24 8:12 am | |
|---|---|
| Score: | 41,221 |
| User: | plivio |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P300128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | patriot P300 128GB, geekworm X1002 NVME, Raspberry Pi5 4GB (run #2) |
| Test #93,829 - 9/1/24 8:07 am | |
|---|---|
| Score: | 61,083 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Micro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600MICRO |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | corsair mp600 micro 1tb - gen3 |
| Test #93,827 - 9/1/24 8:00 am | |
|---|---|
| Score: | 49,229 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVO500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung nvme |
| Test #93,826 - 9/1/24 7:59 am | |
|---|---|
| Score: | 32,413 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lenovo ThinkPad M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lenovo LENSE20256GMSP34MEAT2TA |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,825 - 9/1/24 7:57 am | |
|---|---|
| Score: | 32,451 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lenovo ThinkPad M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lenovo LENSE20256GMSP34MEAT2TA |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,820 - 9/1/24 6:01 am | |
|---|---|
| Score: | 54,025 |
| User: | JJG |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia KBG50ZNS512GNVMeKIOXIA512GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Kioxia BG5 RP15 8GB PCIe Gen3 |
| Test #93,816 - 9/1/24 4:55 am | |
|---|---|
| Score: | 14,620 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | StarFive VisionFive 2 |
| Device: | SKHynix HFM128GD3JX016N |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Some random ssd on Visionfive 2 |
| Test #93,801 - 8/31/24 10:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 54,420 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN740 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDPCSN740SDDPNQD-256G-1006 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,800 - 8/31/24 10:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 57,688 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P300256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | PATRIOT P300 SSD on Pi 5 |