To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #93,219 - 8/20/24 5:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 52,681 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | HP FX900 Pro Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | HP SSDFX900Pro4TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,218 - 8/20/24 5:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 62,242 |
| User: | baggybawz |
| Brand: | Crucial P2 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P2SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 2900ghznvme1tb |
| Test #93,217 - 8/20/24 4:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 34,214 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix BC711NVMeSK256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SSD 256G Orangepi |
| Test #93,213 - 8/20/24 3:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 28,392 |
| User: | hj |
| Brand: | UGREEN ASM2362 USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | UGREEN ASM2362 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Orangepi 5 with Ugreen USB hub and Ugreen USB NVME driver with Cisu 512GB nvme disk |
| Test #93,212 - 8/20/24 3:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 21,435 |
| User: | hj |
| Brand: | Western Digital SN530 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | WDC PCSN530NVMeWDC256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Orangepi 5 WDC SN530 |
| Test #93,211 - 8/20/24 3:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 54,708 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black SN770 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDBLACKSN7701TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,210 - 8/20/24 3:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,230 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power A55 Series |
| Board: | Z CLASS |
| Device: | SP SolidStateDisk |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Wyze Zx0 SATA SSD |
| Test #93,208 - 8/20/24 2:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 21,766 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN530 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | WDC PCSN530NVMeWDC256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Orange Pi 5 with WDC SN 530 265GB |
| Test #93,206 - 8/20/24 1:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 62,520 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi 5 with Crucial P3 Plus |
| Test #93,205 - 8/20/24 1:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 70,844 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Latitude 5420 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Latitude 5420 with Samsung EVO 970 Plus 1TB laptop in Peformance mode |
| Test #93,204 - 8/20/24 1:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 17,470 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | UGREEN ASM2362 USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Latitude 5420 |
| Device: | UGREEN ASM2362 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Latitude 5420 with Ugreen USB 10Gbps with Cusu 512GB NVME disk laptop in Performance mode |
| Test #93,201 - 8/20/24 1:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 30,768 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P320 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P320256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SSD |
| Test #93,199 - 8/20/24 12:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 34,735 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Red SN700 Series |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | WDC RedSN7001000GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | First test |
| Test #93,198 - 8/20/24 11:07 am | |
|---|---|
| Score: | 49,943 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P5 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT2000P5PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,194 - 8/20/24 9:32 am | |
|---|---|
| Score: | 50,999 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia KBG50ZNS256GNVMeKIOXIA256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | KIOXIA Corporation NVMe SSD |
| Test #93,188 - 8/20/24 7:41 am | |
|---|---|
| Score: | 32,576 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN740 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC PCSN740NVMeWD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | sn740 |
| Test #93,186 - 8/20/24 7:35 am | |
|---|---|
| Score: | 37,662 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NM790 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar SSDNM7902TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,182 - 8/20/24 6:01 am | |
|---|---|
| Score: | 28,607 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZ9LQ256HBJD-00BVL |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nvme test |
| Test #93,177 - 8/20/24 4:27 am | |
|---|---|
| Score: | 41,375 |
| User: | WallyWare |
| Brand: | Western Digital Black SN770 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDBLACKSN770M500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD BLACK SN770M 500GB on Pi using X1002 Bottom NVMe Shield |
| Test #93,161 - 8/19/24 8:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 31,820 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC511 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix BC511NVMeSK256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |