To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #93,110 - 8/18/24 9:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 38,522 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel Optane P1600X Series |
| Board: | Orange Pi 5 Pro |
| Device: | Intel SSDPEK1A058GA |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,107 - 8/18/24 7:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 36,098 |
| User: | rskntroot |
| Brand: | Intel Optane M10 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel MEMPEK1J016GAL |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Intel Optane M10 |
| Test #93,103 - 8/18/24 6:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 37,204 |
| User: | jstamm |
| Brand: | Samsung 990 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD990PRO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 990 Pro on |
| Test #93,100 - 8/18/24 3:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 48,854 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung MZALQ256HBJD-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | sa |
| Test #93,093 - 8/18/24 10:13 am | |
|---|---|
| Score: | 50,695 |
| User: | KVGSQTII |
| Brand: | Kingston OEM KT3D4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston OM8PDP3128B-AA1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | rPi5 - NVME |
| Test #93,091 - 8/18/24 10:01 am | |
|---|---|
| Score: | 58,975 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial T500 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT2000T500SSD5 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #93,089 - 8/18/24 9:36 am | |
|---|---|
| Score: | 59,397 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial T500 |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT2000T500SSD5 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial Makerdisk |
| Test #93,084 - 8/18/24 7:57 am | |
|---|---|
| Score: | 53,703 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix HFM512GD3HX015N |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,082 - 8/18/24 6:54 am | |
|---|---|
| Score: | 58,197 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair MP600 Core Mini |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Corsair MP600COREMINI |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nvme |
| Test #93,081 - 8/18/24 6:50 am | |
|---|---|
| Score: | 10,660 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Verbatim Vi550 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Verbatim Vi550S3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #93,077 - 8/18/24 5:33 am | |
|---|---|
| Score: | 47,122 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P310 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P310480GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Patriot P310 480GB NVME on Pi5 |
| Test #93,076 - 8/18/24 4:22 am | |
|---|---|
| Score: | 35,848 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PM991aNVMeSamsung256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #93,068 - 8/17/24 9:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 53,601 |
| User: | NA9VY |
| Brand: | Western Digital Black SN770 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDBLACKSN7702TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | USB SSD |
| Test #93,066 - 8/17/24 8:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 43,985 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | NVMEYO-YO |
| Test #93,063 - 8/17/24 7:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,512 |
| User: | NA9VY |
| Brand: | Western Digital Black SN770 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WDBLACKSN7702TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD SN770 on a RPi5 |
| Test #93,052 - 8/17/24 1:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 51,755 |
| User: | Cowguy01 |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 980 Pro |
| Test #93,051 - 8/17/24 1:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 63,233 |
| User: | baggybawz |
| Brand: | Crucial P2 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Crucial CT1000P2SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | xsession |
| Test #93,048 - 8/17/24 10:52 am | |
|---|---|
| Score: | 53,367 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 670p M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intel SSDPEKNU512GZH |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | q |
| Test #93,044 - 8/17/24 7:43 am | |
|---|---|
| Score: | 49,128 |
| User: | [A[B |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | df -h / |
| Test #93,042 - 8/17/24 7:27 am | |
|---|---|
| Score: | 30,492 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC501 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SKHynix HFM128GDHTNG-8310B |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SK Hynix HFM128 on Pi5 on Geekworm 1001 |