To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #68,720 - 3/25/23 10:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,767 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4C+ |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS128GNVMeKIOXIA128GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | rockp1 |
| Test #68,717 - 3/25/23 7:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,411 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Libre Computers Le Potato |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Le Potato using PHIXERO 2.5 external USB |
| Test #68,715 - 3/25/23 5:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,880 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM871 Series |
| Board: | Orange Pi Zero 2 |
| Device: | Samsung MZ7TY128HDHP-000L1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung PM871 SSD on Orange Pi Zero 2 |
| Test #68,710 - 3/25/23 1:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,723 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung MZALQ256HAJD-000L2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 265 NVME |
| Test #68,709 - 3/25/23 1:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,996 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Libre Renegade with Kingston 250Gb SSD |
| Test #68,707 - 3/25/23 11:26 am | |
|---|---|
| Score: | 18,059 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSSTC CL1 M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SSSTC CL1-3D128-Q11NVMeSSSTC128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Orangepi 5 8gb 32gb EvoSD |
| Test #68,705 - 3/25/23 10:37 am | |
|---|---|
| Score: | 2,904 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V100 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SV100S232G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston SSDNow V100 32GB on Pi 4 using UGREEN SATA to USB3 adapter |
| Test #68,702 - 3/25/23 8:07 am | |
|---|---|
| Score: | 19,638 |
| User: | LooKas Orange Pi 5 |
| Brand: | Toshiba BG4 M.2 Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Toshiba KBG40ZMT128GMEMORY |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | NVME SSD on Orange Pi 5 |
| Test #68,701 - 3/25/23 7:29 am | |
|---|---|
| Score: | 20,747 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kingston SNV2S500G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | prueba |
| Test #68,699 - 3/25/23 7:18 am | |
|---|---|
| Score: | 7,122 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WDS500G2B0B-00YS70 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Argon One M.2 case and WD Blue 3D 500GB |
| Test #68,696 - 3/25/23 5:54 am | |
|---|---|
| Score: | 17,432 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSSTC CL1 M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SSSTC CL1-3D128-Q11NVMeSSSTC128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SK HYNIX 128GB |
| Test #68,694 - 3/25/23 5:24 am | |
|---|---|
| Score: | 16,493 |
| User: | ayodio |
| Brand: | Samsung 840 |
| Board: | ASUS Laptop K53SV |
| Device: | Samsung SSD840Series |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | laptop acer |
| Test #68,693 - 3/25/23 4:01 am | |
|---|---|
| Score: | 6,382 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400M8120G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ssd |
| Test #68,678 - 3/24/23 7:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,827 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS128GNVMeKIOXIA128GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | SSD on Orangepi 5 |
| Test #68,673 - 3/24/23 2:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,757 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN730 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC PCSN730SDBPNTY-512G-1027 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | p |
| Test #68,672 - 3/24/23 2:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 21,809 |
| User: | Gamer SSD |
| Brand: | Western Digital SN530 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | WDC PCSN530SDBPMPZ-256G-1001 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Gamer SSD |
| Test #68,671 - 3/24/23 2:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,291 |
| User: | John Yauhen |
| Brand: | Team AX2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Team T2531TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | TEAMGROUP AX2 1TB 3D NAND TLC using SABRENT SATA to USB adapter |
| Test #68,668 - 3/24/23 12:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,256 |
| User: | nickhell |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SA400S37240 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #68,664 - 3/24/23 11:03 am | |
|---|---|
| Score: | 25,296 |
| User: | Malz |
| Brand: | Western Digital SN570 |
| Board: | Radxa ROCK 5B |
| Device: | WDC BlueSN5702TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD Blue SN570 @ Rock 5 B RK3588 |
| Test #68,663 - 3/24/23 9:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,562 |
| User: | A7mad3bdullah |
| Brand: | SanDisk U100 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDU100128GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Raspberry pi 4 mSATA 128 SSD over USB 3.0 |