To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #64,109 - 11/10/22 4:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,613 |
| User: | exit |
| Brand: | Patriot P210 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Patriot P210128GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #64,107 - 11/10/22 4:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,462 |
| User: | exit |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Patriot M.2P300128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #64,105 - 11/10/22 2:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,440 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intenso |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Intenso SSD Pi4 using Sabrent USB to ATA/ATAPI Bridge |
| Test #64,103 - 11/10/22 1:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,289 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #64,102 - 11/10/22 1:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,399 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | test |
| Test #64,101 - 11/10/22 11:32 am | |
|---|---|
| Score: | 8,312 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 Pro |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | Samsung SSD840PROSeries |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #64,100 - 11/10/22 11:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,865 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung Evo 850 250GB USB2.0 |
| Test #64,099 - 11/10/22 10:42 am | |
|---|---|
| Score: | 69,854 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair Force MP510 Series |
| Board: | Gigabyte B250M-D3H-CF |
| Device: | Corsair ForceMP510 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #64,098 - 11/10/22 10:38 am | |
|---|---|
| Score: | 2,374 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial CT1000BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | crucial BX500 |
| Test #64,097 - 11/10/22 9:26 am | |
|---|---|
| Score: | 5,774 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD980PRO500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 980 PRO SSD on Pi 4 with ORICO M.2 NVMe SSD Enclosure |
| Test #64,086 - 11/9/22 11:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,839 |
| User: | rgrr |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT1000MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial SSD via USB hub, 64bit kernel |
| Test #64,083 - 11/9/22 8:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,352 |
| User: | kmf |
| Brand: | Silicon Power A55 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SP SolidStateDisk |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD via SATA-USB on RasPi3 B |
| Test #64,082 - 11/9/22 7:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,107 |
| User: | kmf |
| Brand: | Silicon Power A55 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SP SolidStateDisk |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Silicon Power model: SPCC Solid State Disk size: 238.47 GiB on Pi 3B using Logitecs SATA to USB3.2 adapter |
| Test #64,079 - 11/9/22 5:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,162 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 545s M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intel SSDSCKKR128G8 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #64,078 - 11/9/22 2:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,610 |
| User: | Texas_Scot |
| Brand: | Kingwin M.2 NGFF NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingwin NVMe |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #64,077 - 11/9/22 2:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,672 |
| User: | Texas_Scot |
| Brand: | Inland PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Inland PCIeSSD |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #64,074 - 11/9/22 9:36 am | |
|---|---|
| Score: | 16,410 |
| User: | FT |
| Brand: | Western Digital Green SN350 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | WDC GreenSN3502TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD Green SN350 (2Tb) on TOFU carrier board & CM4108032 (1.5GHz) |
| Test #64,050 - 11/8/22 1:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 15,585 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Ramsta S800 2.5" SSD |
| Board: | Intel J4115 |
| Device: | Ramsta SSD128GBS800 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | sda |
| Test #64,049 - 11/8/22 9:28 am | |
|---|---|
| Score: | 8,311 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Intenso |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #64,042 - 11/7/22 3:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 18,377 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 530 M.2 Series |
| Board: | FUJITSU Futro S740 |
| Device: | Intel SSDSCKJF180A5HREF |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Fujitsu Futro S740 |