To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #63,369 - 10/11/22 10:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,863 |
| User: | MaxIkar |
| Brand: | Plextor PX Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Plextor PX-128M5S |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Plextor MX500 UASP RPI4 |
| Test #63,368 - 10/11/22 9:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,916 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Truebyte SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Truebyte TRUEBYTE256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | truebyte |
| Test #63,360 - 10/11/22 1:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,513 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung MZVLQ256HAJD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung MZVLQ256HAJD SSD on Pi 4 |
| Test #63,355 - 10/11/22 7:25 am | |
|---|---|
| Score: | 7,256 |
| User: | webgate |
| Brand: | Gigabyte M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Gigabyte GP-GSM2NE3256GNTD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Ubuntu |
| Test #63,351 - 10/11/22 5:23 am | |
|---|---|
| Score: | 6,627 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Transcend TS256GMTS830S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | th |
| Test #63,350 - 10/11/22 4:46 am | |
|---|---|
| Score: | 7,302 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V300 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SV300S37A120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston 120GB, Inland USB 3.0 to SATA, 2.0 overclock |
| Test #63,338 - 10/10/22 8:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,268 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro SSD |
| Board: | ASUS Tinker Board S |
| Device: | SanDisk SDSSDX120GG25 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | mount |
| Test #63,335 - 10/10/22 11:22 am | |
|---|---|
| Score: | 14,068 |
| User: | rookie701010 |
| Brand: | Western Digital SN520 |
| Board: | MSI MEG X570 Unify |
| Device: | WDC PCSN520SDAPTUW-256G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | PC S N520 SDAPTUW-256 on 0bda:9210 Realtek Semiconductor Corp. RTL9210 M.2 NVME Adapter |
| Test #63,332 - 10/10/22 1:56 am | |
|---|---|
| Score: | 7,272 |
| User: | Pepo |
| Brand: | Crucial P2 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT1000P2SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P2 SSD NvMe + Orico adapter USB 3.1 |
| Test #63,328 - 10/9/22 8:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,217 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial CT240BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | raspi crucial bx500 |
| Test #63,324 - 10/9/22 5:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,650 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #63,322 - 10/9/22 3:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,486 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | Samsung SSD850EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #63,321 - 10/9/22 2:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,583 |
| User: | mySSD |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | Samsung SSD850EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD sumsung |
| Test #63,318 - 10/9/22 11:05 am | |
|---|---|
| Score: | 7,143 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #63,317 - 10/9/22 10:47 am | |
|---|---|
| Score: | 7,638 |
| User: | webgate |
| Brand: | Apacer AS2280P4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Apacer AS2280P41TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | wo usb hub |
| Test #63,316 - 10/9/22 10:45 am | |
|---|---|
| Score: | 8,154 |
| User: | thelevti |
| Brand: | Gigabyte M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Gigabyte GP-GSM2NE3256GNTD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #63,315 - 10/9/22 9:34 am | |
|---|---|
| Score: | 7,568 |
| User: | rico |
| Brand: | Crucial P2 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT500P2SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P2 500GB on Pi 4 using Sabrent NVMe to USB-C adapter |
| Test #63,312 - 10/9/22 7:58 am | |
|---|---|
| Score: | 6,336 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #63,307 - 10/8/22 11:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,160 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Samsung SSD860EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 860 SSD |
| Test #63,299 - 10/8/22 12:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,519 |
| User: | rookie701010 |
| Brand: | Western Digital SN520 |
| Board: | Lenovo ThinkPad T500 |
| Device: | WDC PCSN520SDAPTUW-256G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | PC S N520 SDAPTUW-256 on 0bda:9210 Realtek Semiconductor Corp. RTL9210 M.2 NVME Adapter on ASM1042 SuperSpeed USB Host Controller [1b21:1042] |