To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #63,246 - 10/6/22 7:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,238 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT1000MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | clear |
| Test #63,245 - 10/6/22 6:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,065 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Argon Forty M.2 SATA Pi Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Argon Forty |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | sabrent 2tb on pi4 using argon one m.2 nvme adapter |
| Test #63,244 - 10/6/22 6:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,527 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NS100 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Lexar 120GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Lexar model: 120GB SSD size |
| Test #63,242 - 10/6/22 5:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,624 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel DC S3500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Intel SSDSC2BB480G4 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | na |
| Test #63,241 - 10/6/22 4:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,444 |
| User: | jchambers |
| Brand: | Crucial MX200 Series |
| Board: | Libre Computers Le Potato |
| Device: | Crucial CT250MX200SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Libre Le Potato SSD Guide test |
| Test #63,235 - 10/6/22 11:49 am | |
|---|---|
| Score: | 2,599 |
| User: | JB |
| Brand: | Samsung 860 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD860PRO256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 860 Pro SSD on Pi3B using StarTech USB 3.0 |
| Test #63,232 - 10/6/22 9:57 am | |
|---|---|
| Score: | 6,120 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hikvision E100 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Hikvision HS-SSD-E100128G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #63,231 - 10/6/22 7:42 am | |
|---|---|
| Score: | 2,472 |
| User: | nibz |
| Brand: | Transcend SSD200 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Transcend TS120GSSD220S |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | test |
| Test #63,230 - 10/6/22 7:02 am | |
|---|---|
| Score: | 8,676 |
| User: | thelevti |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | JMicron JMicronGeneric |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | External SSD over USB 3 on Pi 4 |
| Test #63,221 - 10/5/22 5:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,373 |
| User: | jchambers |
| Brand: | Crucial MX200 Series |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | Crucial CT250MX200SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ODROID XU4Q SSD Boot Guide - SSD test (after) |
| Test #63,220 - 10/5/22 4:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,533 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 535 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Intel SSDSC2BW240A4 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #63,219 - 10/5/22 4:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,323 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 535 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Intel SSDSC2BW240A4 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #63,218 - 10/5/22 4:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,193 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 535 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Intel SSDSC2BW240A4 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #63,216 - 10/5/22 4:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,448 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 535 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Intel SSDSC2BW240A4 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #63,214 - 10/5/22 2:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,141 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 3D NAND |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS250G2B0A |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | WD Blue SSD 250GB using Benfei USB 3.1 gen 1 to Sata II adapter (ID 2537:1068 ) with UASP on Raspberry Pi 4B running Raspberry Pi OS Bullseye 64 bit |
| Test #63,211 - 10/5/22 1:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,410 |
| User: | rookie701010 |
| Brand: | AData SU630 |
| Board: | NVIDIA Jetson Nano Kit |
| Device: | AData SU630 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | AData SU630 on 152d:0578 JMicron USB3 adapter, uas |
| Test #63,208 - 10/5/22 1:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,403 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 535 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Intel SSDSC2BW240A4 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Deskpi pro with UAS |
| Test #63,207 - 10/5/22 12:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,790 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 535 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Intel SSDSC2BW240A4 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Pi4 on Intel SSD Deskpi |
| Test #63,204 - 10/4/22 11:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,955 |
| User: | adjie |
| Brand: | V-GeN M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | V-GeN V-GEN07SM22AR128SDK128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | V-Gen 128GB Platinum SSD (external enclosure USB 3.0) |
| Test #63,201 - 10/4/22 3:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,404 |
| User: | jchambers |
| Brand: | Crucial MX200 Series |
| Board: | ASUS Tinker Board S |
| Device: | Crucial CT250MX200SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Tinker Board SSD Boot Guide test |