To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #63,199 - 10/4/22 12:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,960 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba THCSNH Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba THNSNH128GBST |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #63,198 - 10/4/22 11:13 am | |
|---|---|
| Score: | 6,434 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | LITEON mSATA OEM LM Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | LITEON LMH-128V2M-11MSATA128GB |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #63,197 - 10/4/22 10:36 am | |
|---|---|
| Score: | 5,321 |
| User: | MAW |
| Brand: | Kingston OEM RBU-SNS M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston RBUSNS8154P3256GJ3 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Kingston M.2 NVME SSD, Pi4, Unitek M.2 NVME to USB 3 Adapter |
| Test #63,196 - 10/4/22 10:25 am | |
|---|---|
| Score: | 7,824 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Transcend TS120GMTS420S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | ssd |
| Test #63,194 - 10/4/22 8:18 am | |
|---|---|
| Score: | 7,633 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V300 |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Kingston SV300S37A120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston SSDnow 300 120GB using Startech to USB 3.0 adapter |
| Test #63,193 - 10/4/22 8:17 am | |
|---|---|
| Score: | 8,236 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Samsung SSD850EVO1TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | samsung 1tb ugreen, no trim, retropie clean |
| Test #63,191 - 10/4/22 7:23 am | |
|---|---|
| Score: | 8,726 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Samsung SSD850EVO1TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | samsung 1tb ssd, ugreen |
| Test #63,190 - 10/4/22 6:34 am | |
|---|---|
| Score: | 15,599 |
| User: | gunrak |
| Brand: | Samsung PM961 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Samsung MZVLW128HEGR-000L2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung PM961 |
| Test #63,186 - 10/4/22 2:05 am | |
|---|---|
| Score: | 4,593 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Z400s M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk Z400sM.22280256GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | rpi4-argon |
| Test #63,182 - 10/3/22 1:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,943 |
| User: | sotoss |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | a400 on startech adapter pi4 8gb stock |
| Test #63,178 - 10/3/22 9:07 am | |
|---|---|
| Score: | 3,561 |
| User: | rookie701010 |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Lenovo ThinkPad T500 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SanDisk model: SSD PLUS 240GB on ugreen 174c:225c and ASM1042 |
| Test #63,171 - 10/3/22 5:10 am | |
|---|---|
| Score: | 4,873 |
| User: | Marc |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung SSD IOB Down |
| Test #63,169 - 10/3/22 4:23 am | |
|---|---|
| Score: | 7,537 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Crucial CT240BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | old crucial ssd |
| Test #63,167 - 10/3/22 2:17 am | |
|---|---|
| Score: | 6,799 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung SSD860EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 860 Evo |
| Test #63,156 - 10/2/22 12:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,883 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk X110 M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD6SP1M256G1012 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #63,154 - 10/2/22 10:23 am | |
|---|---|
| Score: | 5,003 |
| User: | migro3466 |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intenso SSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Intenso SSD on Pi4 using Touro Mobile |
| Test #63,151 - 10/2/22 7:14 am | |
|---|---|
| Score: | 2,081 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS900 |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | PNY CS900500GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD on Pi 3 using startech SATA to USB adapter |
| Test #63,148 - 10/2/22 6:38 am | |
|---|---|
| Score: | 2,286 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37480G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD |
| Test #63,145 - 10/2/22 5:55 am | |
|---|---|
| Score: | 19,520 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra 3D NAND |
| Board: | Acer Aspire E1-531 |
| Device: | SanDisk SDSSDH31T00 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #63,144 - 10/2/22 5:31 am | |
|---|---|
| Score: | 7,735 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micron 1100 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Micron 1100MTFDDAK512TBN |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD INTERNAL |