To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #62,855 - 9/19/22 11:53 am | |
|---|---|
| Score: | 15,040 |
| User: | jhauser14905 |
| Brand: | Crucial P2 M.2 Series |
| Board: | ODROID M1 |
| Device: | Crucial CT500P2SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ODroid M1 8GB RAM Crucial P2 500GB NVMe SSD |
| Test #62,854 - 9/19/22 10:13 am | |
|---|---|
| Score: | 8,524 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN570 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC BlueSN570500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Pi4 using enclosure and 3.1 cable |
| Test #62,848 - 9/19/22 4:45 am | |
|---|---|
| Score: | 4,665 |
| User: | markusdietz |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37480G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #62,847 - 9/19/22 4:09 am | |
|---|---|
| Score: | 7,907 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT500MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | test |
| Test #62,840 - 9/18/22 11:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 15,650 |
| User: | jhauser14905 |
| Brand: | Kingston NV1 M.2 NVMe |
| Board: | ODROID M1 |
| Device: | Kingston SNVS500G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Odroid M1 8GB RAM Kingston NV1 500GB NVMe SSD |
| Test #62,839 - 9/18/22 8:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,752 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot Blaze Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Patriot BlazeSSDATADevice |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #62,835 - 9/18/22 6:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,626 |
| User: | webgate |
| Brand: | Emtec X150 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Emtec X150240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Emtec X150 240 GB on Pi 4b using StarTech SATA to USB |
| Test #62,829 - 9/18/22 3:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,567 |
| User: | Avgi |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Intenso SSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Intenso SSD 240GB on RPI4 using Rhino Go enclosure |
| Test #62,825 - 9/18/22 2:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,978 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Apacer AS2280P4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Apacer AS2280P4256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #62,824 - 9/18/22 12:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,273 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston HyperX 3K |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SH103S3240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #62,823 - 9/18/22 11:04 am | |
|---|---|
| Score: | 6,692 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Apacer AS2280P4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Apacer AS2280P41TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #62,821 - 9/18/22 10:13 am | |
|---|---|
| Score: | 7,672 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Gigabyte M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Gigabyte GP-GSM2NE3256GNTD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #62,815 - 9/18/22 2:56 am | |
|---|---|
| Score: | 2,366 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial M500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Crucial CT240M500SSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | TestB |
| Test #62,812 - 9/18/22 2:03 am | |
|---|---|
| Score: | 3,817 |
| User: | rookie701010 |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Samsung SSD850EVO2TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung model: SSD 850 EVO 2TB |
| Test #62,809 - 9/17/22 5:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,574 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Apacer AS2280P4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Apacer AS2280P4256G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #62,795 - 9/17/22 7:35 am | |
|---|---|
| Score: | 2,939 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN570 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC BlueSN570500GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD SN570 |
| Test #62,792 - 9/17/22 4:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,282 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk X400 |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SD8TB8U256G1001 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Raspberry Pi 3 b+ Sandisk x400 |
| Test #62,790 - 9/17/22 2:44 am | |
|---|---|
| Score: | 2,604 |
| User: | wgpi |
| Brand: | Apacer AS2280P4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Apacer AS2280P4256G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Apacer nvme ssd on pi4 using axagon EEM2-UG2 USB-C 3.2 GEN 2 - NVME M.2 BOX |
| Test #62,788 - 9/17/22 2:36 am | |
|---|---|
| Score: | 7,794 |
| User: | WebGatePi |
| Brand: | Gigabyte M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Gigabyte GP-GSM2NE3256GNTD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | GIGABYTE NVMe 256GB SSD on Pi4 using AXAGON EEM2-SG2, M.2 NVMe & SATA screwless RAW box |
| Test #62,785 - 9/16/22 8:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,815 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung SSD850PRO256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 850 Pro 256GB |