To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #61,291 - 7/20/22 8:24 am | |
|---|---|
| Score: | 8,649 |
| User: | staratlas |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | with USB312SAT3CB |
| Test #61,290 - 7/20/22 7:37 am | |
|---|---|
| Score: | 7,847 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P2 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P2SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | foo |
| Test #61,283 - 7/20/22 6:07 am | |
|---|---|
| Score: | 7,623 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MSA Series |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Transcend TS128GMSA230S |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #61,282 - 7/20/22 4:15 am | |
|---|---|
| Score: | 7,547 |
| User: | EmiLG |
| Brand: | AData SU650 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | AData SU650NS38 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ADATA SU650 SSD on Pi 4 |
| Test #61,281 - 7/20/22 4:10 am | |
|---|---|
| Score: | 7,462 |
| User: | EmilG |
| Brand: | AData SU650 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | AData SU650NS38 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | AData 240GB SSD on Raspberry Pi 4 |
| Test #61,279 - 7/20/22 2:44 am | |
|---|---|
| Score: | 4,431 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Teclast Speed S550 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Teclast 128GBNS550-2242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | NVME SSD - USB3 using quirks - Pi 4 |
| Test #61,278 - 7/20/22 2:26 am | |
|---|---|
| Score: | 7,365 |
| User: | ML |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | base 22.04 |
| Test #61,274 - 7/20/22 12:06 am | |
|---|---|
| Score: | 5,253 |
| User: | ML |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ML inserv 22.04 |
| Test #61,272 - 7/19/22 9:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,215 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | WDC WDS120G2G0A-00JH30 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | WD Green SATA SSD 120GB on Pi3B+ using StarTech USB 3.0 A to 2.5 SATA |
| Test #61,271 - 7/19/22 3:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,041 |
| User: | winlin |
| Brand: | OCZ Onyx Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | OCZ ONYX |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | OCZ SSD |
| Test #61,267 - 7/19/22 11:49 am | |
|---|---|
| Score: | 7,582 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Neo Forza Zion 2.5" SATA |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Neo ForzaNFS011SA324-6007000 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Neo Forza 240 Pi 4 Pimoroni USB SATA |
| Test #61,263 - 7/19/22 3:58 am | |
|---|---|
| Score: | 6,643 |
| User: | themaster |
| Brand: | Micron RealSSD C300 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Micron C300-MTFDBAK128MAG |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | MX500 128gb |
| Test #61,261 - 7/19/22 1:07 am | |
|---|---|
| Score: | 2,786 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Ant Esports 690 Neo 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | AntEsports 690NEOSATA128GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | AntEsports SSD |
| Test #61,251 - 7/18/22 8:55 am | |
|---|---|
| Score: | 5,465 |
| User: | Ivo12s |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Transcend TS120GMTS420S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | operation test |
| Test #61,250 - 7/18/22 7:28 am | |
|---|---|
| Score: | 4,796 |
| User: | stratvox |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD Pi 4 Orico2588US3 |
| Test #61,249 - 7/18/22 6:08 am | |
|---|---|
| Score: | 6,606 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 313 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.0 |
| Device: | Intel SSDSA2CW160G3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Intel 320 160Gb on Pi 4 Using JMicron SATA to USB adapter |
| Test #61,240 - 7/17/22 12:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,412 |
| User: | Gaartok |
| Brand: | Western Digital Blue M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WDS500G2B0B-00YS70 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | WD Blue WDS500G2B0B on Pi 4 using DeskPi M.2 to SATA to USB adapter |
| Test #61,236 - 7/17/22 10:48 am | |
|---|---|
| Score: | 8,122 |
| User: | wexus |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD860EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | evo860 |
| Test #61,235 - 7/17/22 9:25 am | |
|---|---|
| Score: | 5,122 |
| User: | MrSnow |
| Brand: | Samsung PM851 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung MZ7TE512HMHP-00000 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 480GB SSD on Pi 4B 8GB using NESpi case |
| Test #61,234 - 7/17/22 7:16 am | |
|---|---|
| Score: | 8,303 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD860EVOM.2250GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |